Duitsland blijft Oekraïne steunen voor zo lang als dat nodig is, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock in Praag tijdens een bijeenkomst. Ze heeft al vaker gewaarschuwd dat de oorlog in Oekraïne wel eens jaren zou kunnen duren en dat Oekraïne al die tijd op Duitse steun kan rekenen.
“Als ik de Oekraïners beloof dat ik naast ze sta zolang ze ons nodig hebben, dan wil ik ook leveren,” zei Baerbock. “Ongeacht wat mijn Duitse kiezers vinden.”
De minister zei verder dat Duitsers de straat op zullen gaan omdat ze hun energierekening niet meer kunnen betalen. Ze is bereid maatregelen te nemen om het volk tegemoet te komen, maar geenszins van plan om de sancties tegen Rusland op te heffen.
German FM: I will put Ukraine first “no matter what my German voters think” or how hard their life gets. pic.twitter.com/GwAqIZ2jL7
— Ignorance, the root and stem of all evil (@ivan_8848) August 31, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Rekken
De sancties blijven, ‘ook in de winter, ook als het heel lastig wordt voor politici’, aldus Baerbock.
Ze geeft dus eigenlijk toe dat wereldleiders van plan zijn de oorlog zo lang mogelijk te rekken, ongeacht de gevolgen. In Duitsland worden ondertussen ‘opwarmplekken’ ingericht in grote steden, waar mensen die hun energierekening niet meer kunnen betalen naartoe kunnen gaan om te voorkomen dat ze doodvriezen.
Vijanden van de staat
Elektrische kachels, brandhout en houtkachels zijn niet aan te slepen, terwijl de inflatie in Duitsland het hoogste punt in bijna 50 jaar heeft bereikt. Mensen die van plan zijn om te demonstreren, worden door de autoriteiten gedemoniseerd en weggezet als ‘extremisten’.
Herbert Reul, minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Noordrijn-Westfalen, noemde deze mensen ‘vijanden van de staat’ die de overheid omver willen werpen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




De evolutie van telepathie (video)
Italiaanse burgers woest en komen op voor hun gezondheid, want deze moorddadige wet is te gestoord voor woorden
Britse vrouw ‘brengt vermiste huisdieren weer thuis door middel van telepathie’
Polen verenigen zich tegen genetisch aangepast voedsel
Madrid is wakker: Duizenden betogers ‘willen het virus zien’
Werden de Britten tijdens WOI gered door engelen?
Russische ambassade over Telegraaf-artikel: ‘Nederlandse overheid bewapent willens en wetens uitschot met nazi-tattoos’
Eindelijk: Kamer stemt tegen nieuwe genetisch aangepaste maïssoort
Rapper Lupe Fiasco denkt terug aan buitenaardse ervaring (video)