Het Pentagon is van plan om het onvoltooide biologische onderzoeksprogramma snel te verplaatsen van Oekraïne naar voormalige Sovjetlanden, Oost-Europa en de Baltische staten. Dat heeft de Russische luitenant-generaal Igor Kirillov gezegd.
Onder andere in Bulgarije en Tsjechië zou het programma worden voortgezet. De uitbreiding van het netwerk van biologische laboratoria, die het mogelijk maken om componenten van biologische wapens te produceren en op te slaan, vormt een bedreiging voor de veiligheid van Rusland, zei Kirillov.
50 biolabs
Hij benadrukte dat het Amerikaanse onderzoek in Oekraïne gericht is op het verspreiden van ziekteverwekkers waarbij het lijkt alsof er sprake is van een natuurlijke uitbraak. De Amerikanen zouden vooral geïnteresseerd zijn in cholera, hazenpest, pest, Krim-Congo-hermorragische koorts en het hantavirus.
Deze ziekteverwekkers vallen onder de zogenoemde U-P- en Tep-projecten in Oekraïne, lichtte Kirillov toe. Hij zei eerder dat er aan de grens met Rusland op dit moment zo’n 50 biolabs zijn die worden gefinancierd door de Verenigde Staten. De luitenant-generaal presenteerde een overzicht van het Amerikaanse netwerk van biolabs.
Aerosolen
Verder wees hij erop dat Kiev eind december vorig jaar de Turkse dronefabrikant Baykar opdracht had gegeven om een aantal onbemande luchtvaartuigen uit te rusten met sproeisystemen die aerosolen kunnen verspreiden in de lucht. Die hebben een bereik van 300 kilometer en vormen een reële bedreiging voor Rusland als ze uitgerust worden met biologische wapens, zei hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




“Zorgen over vaccinatie moeten serieus worden genomen”
‘Witte Huis verbergt bewijsmateriaal over buitenaards bezoek’ (video)
‘Als ik premier ben, verbied ik ministers deel te nemen aan het World Economic Forum’
FVD geweerd van Dodenherdenking in Hardenberg: ‘Té idioot voor woorden dit!’
Kijk: Dick Schoof krijgt vragen over het illegaal bespioneren van burgers en zo reageert hij
Proberen het RIVM en de minister van VWS hier nu de Raad van State te misleiden?
Kabinet ‘neemt willens en wetens een groot risico’ met volksgezondheid door prikken te blijven stapelen
Experiment laat zien: Alles wat je weet over culinaire oliën, klopt niet
In Genève is het vanaf nu verboden om 5G-masten te plaatsen. Dit is de reden