PvdA-Kamerlid Henk Nijboer is uit het dagelijks bestuur van de Tweede Kamer gestapt. De afgelopen dagen kwam Nijboer onder vuur te liggen omdat hij als presidium-lid had ingestemd met een onderzoek naar zijn fractiegenoot Khadija Arib.
Op Twitter schrijft hij dat hij nog nooit zoveel kritiek heeft gekregen als de afgelopen dagen van mensen binnen en buiten de partij. Dat maakt effectief functioneren in het presidium volgens hem onmogelijk.
Het Kamerlid zegt dat hij nog steeds achter het onderzoek naar Arib staat. Over de oud-Kamervoorzitter zouden tientallen klachten zijn binnengekomen.
Onderzoek moet uitwijzen of ze een onveilige werksfeer heeft gecreëerd. Nadat het onderzoek bekend was geworden, richtte Arib haar pijlen op de huidige voorzitter, Vera Bergkamp, en sprak van ‘een politieke dolksteek’.
Ik treed per direct terug uit het presidium. Hierbij mijn verklaring. pic.twitter.com/JrvBQaRptJ
— Henk Nijboer (@henknijboer) October 4, 2022
De rat en het zinkende schip
“Gejank: ik heb nog nooit zoveel kritiek gekregen als de afgelopen dagen. Watjes zijn jullie,” zegt columnist Ebru Umar tegen Nijboer. “Op een schandalig hoog salaris. Ga eens vakkenvullen of zo, leer eens met kritiek omgaan, wees een vent in plaats van een politicus.”
Theatermaker George van Houts voegt toe: “De rat en het zinkende schip.”
Keer op keer gekopieerd
Publiciste Maaike van Charante vindt de verklaring van Nijboer ‘een beetje warrig’. “Waarom zou hij als PvdA-lid niet meer in het presidium kunnen functioneren? Je moet tegen kritiek kunnen. En het probleem is niet het onderzoek (onderzoek die klachten!), het probleem is de karaktermoord op Arib.”
“Wanneer het te heet wordt onder hun voeten, dan stap je op,” reageert melkveehouder Gerrit Wermink. “Vak K deed dat onlangs ook en dat gedrag wordt dus nu keer op keer gekopieerd.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: Rijden op lucht met de AIRPod-auto
Media zwijgen over groot coronavaccinschandaal: ‘Ze hebben mensen er echt ingeluisd’
We worden met z’n allen op enorme schaal belazerd. Complotonderzoeker ziet mensen één voor één wakker worden
Heeft een Franse egyptoloog een alien-mummie ontdekt in een geheime kamer in de Piramide van Cheops?
Koningsdag-drukte was zogenaamd onverantwoord, maar cijfers tonen 8 dagen later GEEN enkel effect
Vreemde dingen over de aanslagen op nieuwjaarsdag
Vertrouwen in reguliere media blijft op dieptepunt
‘Niet gevaccineerd tegen corona? Dan kom je het concertgebouw niet in’
Ligt er een verloren stad onder het ijs van Antarctica?