Klimaatactivist Greta Thunberg is na een protest tegen de bruinkoolwinning bij het Duitse dorp Lützerath kort vastgehouden door de politie. Ze demonstreerde dinsdag bij de bovengrondse mijn Garzweiler.
Thunberg stond met een groepje demonstranten aan de rand van de afgraving, wat was verboden door de politie. Ze werden vervolgens omsingeld door agenten.
Ook op andere plekken in de deelstaat Noordrijn-Westfalen werd dinsdag gedemonstreerd. In Lützerath waren afgelopen weekend nog gewelddadige protesten tegen de geplande afgraving.
Yes, the Greta Thunberg arrest was staged for the establishment media.
— Ian Miles Cheong (@stillgray) January 17, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Poseren
Zondag werd ze ook al weggevoerd door de politie tijdens een anti-kolenmijnprotest in Lützerath. Ze zong en danste met andere klimaatactivisten aan de rand van de bruinkoolmijn. Toen ze op een muur aan de rand van de groeve ging zitten, werd ze door de politie weggedragen.
De arrestatie van de Zweedse klimaatactivist blijkt in scène te zijn gezet voor de media. Op beelden is te zien hoe agenten met Thunberg poseren voor de camera. Eén van de agenten houdt haar ‘vast’ terwijl er gegiebeld wordt.
Leugen
“Alles waar zij voor staat is een leugen,” reageert commentator Eva Vlaardingerbroek. Annelies Strikkers voegt toe: “Lichten, camera, actie! In de media: ‘Greta Thunberg gearresteerd!’ Wat een poppenkast.”
“Part of the shitshow,” stelt gezondheidswetenschapper Yvonne Simons.







Hennepbrood: het lekkerste glutenvrije brood
Netanyahu’s vriendjes hebben miljarden verdiend aan de vernietiging van de Twin Towers. Wat je moet weten
Aan alle elektrische rijders: zo wordt u bij de neus genomen door de Europese Unie
Waarom VVD, D66, Verhofstadt en een maffiabankier samenwerken tegen Grexit en voor TTIP
Trump: “Poetin een moordenaar? Denk je dat Amerika zo onschuldig is?”
FVD’er uit kritiek op woke-agenda waarna groot deel raadsleden wegloopt: ‘Nooit eerder vertoond’
Verband tussen vitamine D-tekort en diabetes type 1
Ze willen nu de politie inzetten tegen ‘anti-vaxxers’
Rapport: “Britse monarchie zat achter 9/11”