Er komt een Europese digitale identiteit voor EU-burgers. Ze kunnen zich daarmee identificeren en kiezen welke persoonlijke gegevens ze willen delen met overheidsinstanties en bedrijven in de hele EU. Iedere EU-burger kan die in een persoonlijke digitale portemonnee of wallet opslaan.
EU-baas Ursula von der Leyen zei in haar Staat van de Unie hierover: “Telkens als een app of website ons vraagt een nieuwe digitale identiteit te creëren of gemakkelijk in te loggen via een groot platform, hebben wij geen idee wat er in werkelijkheid met onze gegevens gebeurt. Daarom stelt de Commissie een beveiligde Europese e-identiteit voor. Een e-identiteit die wij kunnen vertrouwen en die elke burger overal in Europa kan gebruiken om van alles te doen – van belasting betalen tot een fiets huren. Een technologie waarbij we zelf kunnen controleren welke gegevens worden gebruikt en hoe ze worden gebruikt.”
Goudmijn
Het is de bedoeling dat je zo’n Europese digitale identiteit kunt gebruiken om bijvoorbeeld een bankrekening te openen, je belastingaangifte te doen, je leeftijd te bewijzen, een auto te huren, inchecken in een hotel of je inschrijven bij een universiteit.
Deskundigen waarschuwen dat de plannen de burger kwetsbaar maken en techbedrijven in de kaart spelen.
Burgers en privacy-organisaties zijn bang dat de wallet door al die gevoelige persoonsgegevens een goudmijn wordt voor de overheid. Sommigen vrezen dat die daardoor zijn macht over de burger kan vergroten, schrijft het Reformatorisch Dagblad.
Haast
Stel je voor: straks kunnen ze ongevaccineerde burgers hun rijbewijs afpakken, aldus de krant.
Ondertussen heeft D66-staatssecretaris Alexandra van Huffelen geweigerd een motie uit te voeren waarin de regering de opdracht kreeg om de Raadsconclusies over de Europese digitale identificatie niet te onderschrijven.
Ook maakt Van Huffelen haast met de Nederlandse digitale identiteit. What could possibly go wrong?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Verbod op X-ray bodyscanners in Europa
Trekstraal uit Star Wars stap dichterbij: de ‘heilige graal voor laseronderzoekers’
Flashback – Maleisische oud-premier Mahathir: ‘Elites willen wereldbevolking terugbrengen tot 1 miljard’
Na reizen en vlees is uw kopje koffie in de ochtend het volgende dat moet worden ingeleverd
Deze spraakmakende documentaire onthult hoe gevaarlijk het HPV-vaccin is (en is zojuist in de prijzen gevallen)
Lareb-directeur Agnes Kant: onderzoek naar klachten na vaccinatie krijgt voorlopig géén prioriteit (en dit is waarom)
‘Wow, Theo Schetters legt hier en détail bloot wat er gebeurt, in jip-en-janneketaal’
Professor: ‘Oekraïne moet stoppen met het bombarderen van kerncentrale en Rusland de schuld te geven’
‘Buitenaardse megastructuur’ nog mysterieuzer dan gedacht