Hoeveel verdienen de directeuren van goede doelen in Nederland? Manners Magazine zocht het uit voor de grootste goede doelen.
Het magazine keek daarbij naar cijfers uit jaarverslagen van 2021. De salarissen zijn inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering. Hier vind je het volledige overzicht. Sinds 2005 heeft Goede Doelen Nederland een beloningsregeling voor directeuren.
Save the Children Nederland: 145.610 euro
Nederlandse Rode Kruis: 144.000 euro
Kika: 90.000 euro
CliniClowns: 122.862 euro
Amnesty Nederland: 132.587 euro
Wereld Natuur Fonds: 130.951 euro
Artsen zonder Grenzen: 123.346 euro
Alzheimer Nederland: 135.626 euro
Greenpeace: 91.000 euro
KWF Kankerbestrijding: 153.900 euro
Oxfam Novib: 134.608 euro
Unicef Nederland: 135.000 euro
Stichting Vluchteling: 121.651 euro
War Child: 78.544 euro
Ronald McDonald Kinderfonds: 101.800 euro
SOS Kinderdorpen: 121.460 euro
Make-A-Wish Nederland: 127.053 euro
Dierenbescherming: 140.000 euro
Oekraïne
Elf goede doelen sloegen de handen ineen onder Giro555 – waaronder Oxfam Novib, Unicef, het Rode Kruis en Stichting Vluchteling – om Oekraïne te helpen.
Wat gebeurt er met de miljarden die er in Nederland en andere westerse landen zijn opgehaald voor het lenigen van de nood van de Oekraïense bevolking?
Volgens de Oekraïense politicus en journalist Anatoly Shariy zal tenminste 70 procent van al die gedoneerde miljoenen worden besteed aan prachtige villa’s en auto’s.
Australië
Na de bosbranden die Australië in 2019 teisterden, haalde het Rode Kruis bijna 100 miljoen op voor noodhulp. De organisatie gaf toe dat minder dan een derde van dat bedrag wordt uitgegeven.
Haïti
Na de verwoestende aardbeving in 2010 in Haïti haalde het Rode Kruis honderden miljoenen op. Met dat geld bouwde de organisatie welgeteld zes huizen. Inwoners van het land riepen mensen op om níet te doneren.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Eindelijk valt het kwartje: Merkel geeft toe dat de Krim onderdeel is van Rusland
Klimaatcomplot wordt Vlaamse minister Schauvliege fataal. Dit zei ze over chemtrails
Buitenaardse artefacten op de maan?
Het coronavaccin van Ab Osterhaus: aap uit de mouw?
De Eerste Kamer is opzettelijk verkeerd geïnformeerd over orgaandonatie. Zo werd het wetgevingsproces beïnvloed
Ursula von der Leyen doet wenkbrauwen fronsen met uitspraak over Oekraïne
Maxima met ‘Vakantiekoning’ naar Jordanië voor VIJFDE vakantie van dit jaar
“Waar ik de meeste moeite mee heb, is E621. Dat is een smaakversterker die voor veel fysieke klachten zorgt”
De anti-Zwarte Piet beweging, de migrantenkaravaan en… George Soros. O, kom er eens kijken