Of dit de laatste keer is dat we bezuinigen, dat heb ik absoluut niet uitgesloten, maar dat gaan we in augustus bezien, zei minister van Financiën Kaag (D66) in gesprek met politiek verslaggever van RTL Nieuws Roel Schreinemachers.
“We moeten er dus echt wel rekening mee houden dat er eventueel in augustus een tweede ronde van bezuinigingen nodig zou kunnen zijn?” vroeg hij.
Kaag zei dat we met ‘heel veel’ dingen rekening moeten houden. “Er zijn nog een aantal keuzes vooruitgeschoven van de Voorjaarsnota die in augustus beslecht moeten worden. Dat doen we eerst binnen het kabinet,” zei de minister, die erop wees dat we nog steeds in ‘onzekere financiële tijden’ leven.
Minister Kaag (Financiën) hint op nieuwe bezuinigingen in augustus: “We leven nog steeds in onzekere financiële tijden. We moeten oog houden op gezonde overheidsfinanciën en we moeten weg van de neiging alles te compenseren.” #begroting #rtlz pic.twitter.com/WKFVV2UDXs
— Roel Schreinemachers (@RoelSchrein) June 27, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
‘We doen dat op basis van wat er nodig is’
Ze zei verder dat de inflatie in Nederland ‘hardnekkig hoog’ blijft.
Als het nodig is, gaat dus opnieuw het mes in de uitgaven. “Ik heb nooit additionele bezuinigingen uitgesloten. We doen dat op basis van wat er nodig is,” zei Kaag, toevoegende dat ‘we weg moeten van de neiging alles te willen compenseren’.
Ondertussen worden er tientallen miljarden vrijgemaakt om asielzoekers op te vangen in luxe hotels en cruiseschepen, 0,000036 graad temperatuurstijging te voorkomen en boeren te onteigenen.
Tegen een parlementaire enquête
Daarnaast heeft de Rekenkamer becijferd dat de overheid in 2022 ruim 15 miljard euro heeft uitgegeven aan maatregelen om de gevolgen van de coronacrisis op te vangen. In totaal komen de uitgaven aan coronamaatregelen van 2020 tot en met 2022 en de nog te verwachte uitgaven van 2023 op 82,9 miljard euro.
“Maar de regering en de coalitiepartijen zijn tegen een parlementaire enquête over het coronabeleid!” schrijft directeur van De Balie Yoeri Albrecht.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Gevechtshelikopter jaagt vee op hol van boer die ‘afgeschoten dreigt te worden’ door overheid
SEH-arts: ‘We moeten stoppen met aanwijzen van ongevaccineerden als zondebok’
Aantal hartdoden onder kinderen en jonge mensen neemt na elke vaccindosis toe, blijkt uit cijfers
Harvard-professor: 40 tot 70 procent wereldbevolking krijgt coronavirus. ‘We kunnen dit niet tegenhouden’
Rutte (WEF) gaat praten met Netanyahu (WEF) en Abbas (WEF)
Volkskrant-journalist vergelijkt Raisa Blommestijn met Hitler: ‘Heel veel zieker dan dit wordt het niet’
Australische gezondheidsminister laat zich vol trots vaccineren, en belandt in het ziekenhuis
Evita kreeg de diagnose eierstokkanker. Lees hier hoe ze haar ziekte binnen vier maanden wist te overwinnen
‘Testoproep’ GGD leidt tot kritiek: ‘Deze poppenkast is totaal onzinnig’