Het kabinet reserveert volgend jaar ruim 2 miljard euro voor meer steun aan Oekraïne in de oorlog met Rusland. Met dat geld wil het demissionaire kabinet een bijdrage leveren aan versterking van de Oekraïense luchtverdediging.
Er wordt ook geld gereserveerd voor de huisvesting van medewerkers van een speciaal ‘Oekraïne-tribunaal’.
Volgens het kabinet wil Nederland met de toezeggingen ‘een boodschap van onverminderde solidariteit’ afgeven aan de Oekraïense bevolking.
Niets van dit voor Nederland, wel voor Oekraïne
“Nederland steunt Oekraïne onverminderd. Met dit forse bedrag geven we een duidelijk signaal af: Oekraïne kon én kan op ons blijven rekenen,” licht demissionair minister van Defensie Ollongren toe.
Het kabinet krijgt forse kritiek. “Je kan ook kiezen om twee miljard te reserveren voor onze ouderenzorg, voor lagere rentes op studieleningen, voor lagere energieprijzen of benzine, voor huizen voor Nederlanders die al 10 jaar op een wachtlijst staan. Niets van dit voor Nederland, wel voor Oekraïne,” reageert voormalig Tweede Kamerlid Gabriëlle Popken.
Reken af met dat tuig
Oud-Statenlid Daniël Osseweijer voegt toe: “Twee miljard ‘gereserveerd’ voor Oekraïne, om de kansloze proxyoorlog tegen Rusland te verlengen. En ondertussen onze ouders in de kou laten zitten vanwege ‘klimaat’ en ‘energie’. Reken [op 22 november] af met dat tuig.”
“Maar er is geen geld voor lagere btw op voeding, energie of accijnzen,” schrijft René Dercksen, de nummer 4 van BVNL.
“Ook zo’n vrouw, die je gewoon bij de arm moet pakken, moet meenemen, ergens op een stoel moet zetten en moet vertellen: zo – nu is het klaar, het is over. Dit stopt hier, en dit stopt nu. Het verhaal is uit. Dat is het enige wat ze begrijpen en diep van binnen willen. En wij al helemaal!” zegt jurist Sietske Bergsma over Ollongren.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Dollarregen voor Europese banken
Onvervalst fake nieuws en ideologische apekool. Dit is hoe je subtiel wordt gehersenspoeld als je naar het NOS Journaal kijkt
Ja, aliens bestaan, zegt ook de man die jarenlang de Britse UFO-eenheid leidde
Kijk: Links ontploft nadat Pepijn van Houwelingen feiten op tafel legt over AIVD
In Australië is een ‘extreme nieuwe wet’ van kracht
Onthullingen over De Jonge leiden tot golf van verontwaardiging: ‘Zeer zorgwekkend’
Wybren van Haga haalt uit naar WEF: dit elitaire clubje pleit openlijk voor een semi-communistische ‘New World Order’
Kijk: Mysterieuze crash bij Area 51 belandt in doofpot
Coronavirus ‘is een soort combinatie van Sars en aids’, zeggen Chinese artsen