Ongehoord Nederland-baas Arnold Karskens vroeg Yemane Ghebremeskel, de Eritrese minister van Informatie, hoeveel Eritreeërs op vakantie in eigen land gaan.
“Volgens een voorzichtige schatting komen er elk jaar zo’n 40.000 Eritreeërs terug naar huis,” antwoordde de minister. “In de kerstvakantie, met Pasen en in de lange zomervakantie.”
“Mensen komen niet elk jaar. Gemiddeld komt een Eritreeër eens in de vijf jaar terug. Dan heb je het over 200.000 Eritreeërs die terugkomen,” voegde hij toe.
“We worden met zijn allen in de maling genomen,” zegt @arnoldkarskens over Eritreeërs die na hun asielaanvraag terug gaan op vakantie. #OngehoordNieuws
Kijk de uitzending:https://t.co/XVADLx9nri pic.twitter.com/sOd0Z0c6rB
— Ongehoord Nederland TV (@ongehoordnedtv) February 21, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Kunnen gewoon weer terug
De meesten die in het buitenland wonen, omdat ze asiel hebben gekregen of een andere status, komen terug naar hun land, benadrukte de minister.
“Veel mensen die zogenaamd ‘vluchten’, kunnen gewoon weer terug,” reageerde Karskens in het NPO-programma Ongehoord Nieuws.
Niet accepteren
“Ik denk dat we met zijn allen – het conflict in Den Haag was het zoveelste teken daarvan – een beetje in de maling worden genomen,” aldus Karskens.
We hebben te maken met een grote groep die hier komt om een beetje rotzooi te trappen, zei hij. “En dat moeten we niet accepteren.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Grote studie, vers van de pers: zo dodelijk is corona echt
Totale chaos in Australië: ziekenhuizen stromen vol, geen bedden beschikbaar, ambulances in de wachtrij
Kijk: Meester Ralf Dekker geeft D66-Kamerlid Sjoerdsma lesje geschiedenis
Ook Pepijn van Houwelingen moet voor MEERVOUDIGE strafkamer verschijnen en wel hierom
Yesilgöz blijft volhouden dat ‘boots on the ground’ in Oekraïne in het belang van onze veiligheid is: ‘Zij is de weg kwijt’
Olmeeks stenen relief gevonden in Chalcatzingo (video)
Twee Amerikaanse piloten zagen een sigaarvormige UFO. Waarom vernietigde de luchtmacht het rapport?
Europarlementariër veegt vloer aan met Trudeau: ‘Hij gedraagt zich als een tiran, als een dictator’
Stichting Bill Gates financiert programma voor Oekraïense vluchtelingen