De Rijksuniversiteit Groningen reikt later deze maand een eredoctoraat uit aan onder anderen Gerrit Hiemstra, oud-weerman van het NOS Journaal, om zijn ‘uitzonderlijke prestaties als expert op het gebied van meteorologie en (de gevolgen van) klimaatverandering’. Het staat er echt.
Ook drie anderen krijgen een eredoctoraat: WHO-baas Tedros, hoogleraar Mariana Mazzucato en kunstmatige intelligentie-onderzoeker Kate Crawford.
‘Bijna crimineel’
Tedros wordt geëerd voor zijn ‘inzet en toewijding als directeur-generaal van de WHO bij de bestrijding van pandemieën zoals het coronavirus’. Ja, echt.
“Ik kan er echt slecht tegen als er flauwekul verteld wordt over klimaatverandering, als mensen met de waarheid aan de haal gaan en de werkelijkheid anders presenteren dan dat-ie is. Al die desinformatie. Ik vind dat bijna crimineel eerlijk gezegd,” zegt Hiemstra, mede-eigenaar van Weather Impact, een adviesbureau dat innovatieve oplossingen op het gebied van weer en klimaat ontwikkelt.
Watercrisis
De website van het VN-klimaatpanel IPCC noemt hij een ‘goede bron’.
Professor Mariana Mazzucato zagen we eerder acte de présence geven op het World Economic Forum, waar ze leek te zinspelen op een aanstaande watercrisis.
World Economic Forum “agenda contributor”, Mariana Mazzucato: Our attempt to vaccinate the entire planet failed, “climate change” is “too abstract” for people to understand, but the coming water crisis is something that everyone will get on board with.
Source:… pic.twitter.com/NGrZwGkAWr
— Wide Awake Media (@wideawake_media) September 30, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





“Hillary Clinton wordt beschermd door een compleet gemanipuleerd systeem”
Timmermans: ‘Geld voor coronabestrijding? Nee, alles naar Green Deal!’
Geschiedenis van Eerste Wereldoorlog is één grote leugen. Raad eens wie er écht achter zat
VS investeert fors in slavenhandel. Hoeveel crimineler is Amerika?
Bill Gates: Pas na TWEEDE generatie coronavaccins terug naar normaal
WEF-partner LeasePlan ‘gaat over de schreef’ met prikplicht voor personeel
‘Oekraïne moet stormram zijn voor volgende stap in Great Reset’
Arts doet schokkende bekentenis: ‘We moeten corona opgeven als doodsoorzaak zonder te testen’
Verbijstering om introductie van militairen en ‘noodpakket’ in Sinterklaasjournaal: ‘Ziek’