Dick Schoof zei dinsdag in een persconferentie dat hij ‘premier van alle Nederlanders’ wil zijn. Als baas van de NCTV werd hij gewaarschuwd dat burgers online volgen via nepaccounts waarschijnlijk niet mocht.
“Hoe kijkt u ernaar dat u burgers hebt laten volgen terwijl dat juridisch helemaal niet houdbaar was?” vroeg journalist Merel Ek hem.
Schoof antwoordde dat daar met de Tweede Kamer uitvoerig over is gecorrespondeerd en onderzoek naar is gedaan. “Daar verwijs ik naar,” zei hij.
Is dit nu de gezamelijke keuze van de PVV-BBB-NSC en VVD?
Ik kan mij niet voorstellen dat er geen andere kandidaat is die voor een nieuwe bestuurscultuur kan zorgen waar transparantie voorop staat.
Gezien zijn verleden, lijkt hij me daarvoor ongeschikthttps://t.co/DsG5ZHctrH pic.twitter.com/EXkHiQZK23
— Marc van der Vegt (@VegtDoor) May 28, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
‘Te zwaar’ en ‘te negatief’
Dat is natuurlijk heel summier, reageerde Ek. “Hoe kijkt u daar zelf op terug, dat u dat heeft toegestaan?” vroeg ze.
Ik verwijs naar datgene wat er door de bewindslieden die op dat moment verantwoordelijk voor mij waren over is gezegd, herhaalde Schoof.
Tom Staal van GeenStijl wees erop dat er nog meer onderzoeken en rapporten zijn. Zo bemoeide hij zich in 2015 actief met een onderzoek naar de nationale crisisbeheersing na de ramp met de MH17. Schoof vond een aantal conclusies ‘te zwaar’ en ‘te negatief’ en liet die herschrijven.
Transparantie
Dit kabinet heeft het over transparantie en nieuwe bestuurscultuur, zei Staal.
“Ook hier verwijs ik naar het feit dat daar uitvoerig over is gecorrespondeerd,” begon Schoof, terwijl Staal vroeg waarom hij niet gewoon antwoord geeft.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zonnebrandcrème en huidkanker: grootschalig onderzoek trekt schokkende conclusies
De mysterieuze grotten van Hua Shan
Documenten over contacten tussen WEF en provincie Overijssel boven water gehaald: ‘Ze bemoeien zich overal mee’
Dierenarts: “Iedere dag sterven duizenden huisdieren door vaccins die ze niet nodig hebben”
‘Er is iets duisters gaande’: het afgelopen jaar zijn 9 topwetenschappers gestorven of verdwenen
President Obama geeft voor vertrek mogelijk schat aan UFO-geheimen vrij
Voormalig YouTube-topvrouw (56) overleden, 2 jaar nadat ze kanker kreeg: dit zei ze over ‘misinformatie’ rond vaccins
Boze Australische truckers willen alle snelwegen blokkeren uit protest tegen lockdown: ‘Sla voedsel in’
Mysterieuze verdwijning Boeing 777 gelinkt aan 9/11?