Het treinverkeer op de Franse hogesnelheidslijnen werd vrijdag verstoord door sabotageacties. In de nacht van donderdag op vrijdag was op drie plekken schade aangericht aan de apparatuur langs het Franse spoor.
D66-Kamerlid Jan Paternotte wist het zeker: dat moet gedaan zijn door de Russen. “Sabotage Olympische Spelen, na Tsjechische waarschuwing dat Rusland spoorlijnen saboteert. Poetin is een dagelijkse bedreiging voor onze veiligheid!” schreef hij op X.

Hij voegde toe: “Terwijl het sabotageacties regent in Europa zet Orban de deur open voor Russische arbeiders die zonder veiligheidschecks de EU binnenkomen. Orban saboteert zo de veiligheid van Europeanen en dat is totaal onacceptabel.”
Vaker
Wat blijkt nu? De sabotageacties op het Franse spoor zijn opgeëist door een links-radicale groepering met een afkeer van de Spelen. Onder meer Le Parisien en diverse internationale media kregen een e-mail binnen waarin de verantwoordelijkheid voor de aanslagen op het TGV-railnetwerk wordt opgeëist.
Het bericht werd verstuurd via een beveiligde domeinnaam die vaker door extreemlinks wordt gebruikt.
‘Ze noemen het een feest? Wij zien er een feest in van nationalisme, een gigantische enscenering van onderwerping van de bevolking door de staat’, citeerde Le Parisien uit de e-mail.
Gevaar komt van links
“Ze volgen blind hun eigen narratief; Rusland is altijd de schuldige,” merkt gezondheidswetenschapper Yvonne Simons op. “Paternotte zwijgt. Geen verontschuldiging voor zijn wederom foute aanname ten aanzien van Rusland.”
Wetenschapper Ferdinand Meeuws voegt toe: “Als u nog twijfelt: gevaar komt van links, radicaal-links.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Grote media richten aandacht op Chinees biolab bij corona-epicentrum: ‘Eén van de ergste doofpotten uit de geschiedenis’
Perzikpit bevat wonderlijk geneesmiddel tegen kanker
“Ik werd door reptielachtige wezens ontvoerd naar de achterkant van de maan”
Wonderkind (7) met torenhoog IQ heeft gymnasium al bijna afgerond. Verbaas je over wat hij er nog bij doet
Premier Trudeau krijgt wind van voren: ‘U heeft Canada verraden en uitgeleverd aan de globalisten’
‘Keihard wordt er gelogen door de premier en minister De Jonge. Heel hard!’
Hoofdepidemioloog IJsland: coronavaccinatie heeft niet geleid tot groepsimmuniteit
De NOS verdwijnt zogenaamd van X vanwege “desinformatie” op het platform, maar dit is de echte reden
De Jonge bedolven onder kritiek na uitspraken over gas: ‘Dwang is wel een beetje het ding van deze enge man’