Ex-bankier Mario Draghi schrijft in een ‘langverwacht’ rapport dat er grote investeringen nodig zijn om de economie te digitaliseren, ‘schoner’ te maken en de defensiecapaciteit te vergroten.
Hij heeft het over 5 procent van het bbp van de EU. Dat zijn niveaus die we voor het laatst hebben gezien in de jaren zestig en zeventig. Ter vergelijking: het Marshallplan, na de Tweede Wereldoorlog, bedroeg jaarlijks ongeveer 1 tot 2 procent van het bbp.
Dit is echt niet waar we voor gekozen hebben
De technocraat roept nadrukkelijk op om ‘regelmatig’ gemeenschappelijke schulden uit te geven en ook geeft hij als suggestie mee om de terugbetaling van het coronaherstelfonds uit te stellen. Bovendien zinspeelt hij op nieuwe EU-belastingen.
“We lopen een verschrikkelijke val in, lieve mensen. Een Europese nachtmerrie,” waarschuwt columnist Marianne Zwagerman.
“Dit is echt niet waar we voor gekozen hebben in juni,” benadrukt ze.
In groot geheim geschreven
Monetair econoom Lex Hoogduin merkt op: “Daarom heeft men het rapport maar even over de EU-verkiezingen heen getild en in groot geheim (zeker voor EU-begrip) geschreven.”
Ironisch genoeg valt op de website van de Rijksoverheid te lezen: ‘De Europese Unie brengt Nederland veel welvaart en economisch voordeel. Ook is de EU hard nodig om de grootste uitdagingen van onze tijd aan te gaan’.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De griepprik verzwakt je immuunsysteem. Deze onderzoekers zijn verbijsterd
“Mensen eten verkeerd en zijn bezig hun energiehuishouding te molesteren”
Bioloog doet boekje open: verontrustend onderzoek over DNA-vervuiling in coronavaccins niet opgepakt door media
De Amerikaanse medicijnwaakhond FDA is nu officieel eigendom van Big Pharma
Saoedi-Arabië heeft 100.000 lege tenten met airconditioning, maar neemt geen vluchtelingen op
Voltallige kabinet haast zich weg tijdens betoog van Thierry Baudet over Kaag: ‘Te veel waarheid?’
Kijk: het enorme verlies van De Nederlandsche Bank (en Europese Centrale Bank) in 2 minuten uitgelegd
Wetenschappers linken vaccins aan neurologische problemen zoals ADHD en OCS
Gekozen voor ‘regulier’ bij kanker? Waarom THC-olie tóch een doorslaggevende helper kan zijn