Het aandeel Pfizer kreeg dinsdag een tik nadat bekend was geworden dat een jongetje is overleden tijdens een proef met een experimentele gentherapie van de farmareus. Het gaat om een behandeling voor Duchenne spierdystrofie, een aandoening waarbij spieren langzaam afbreken.
Pfizer heeft bevestigd dat het jongetje een hartstilstand heeft gekregen, weet Stat News. Het bedrijf geeft de gentherapie voorlopig niet meer aan patiënten die in eerste instantie een placebo hebben gekregen.
2 of 3 jaar oud
Het jongetje deed mee aan ‘Daylight’, een proef waarbij de behandeling werd getest op jongens van 2 of 3 jaar oud. Hij heeft de behandeling begin vorig jaar gekregen.
Pfizer zei te onderzoeken wat er is gebeurd en wat de precieze oorzaak is. Ergens in de komende weken worden de resultaten van de proef verwacht.
If you are Pfizer and your product kills a young boy who was in a trial, all you have to do is issue a “community letter” extending your sympathies.
Literally that’s it. Here is the letter. pic.twitter.com/t8p7491sGM
— Champagne Joshi (@JoshWalkos) May 8, 2024
Tweede sterfgeval
Het is het tweede sterfgeval in korte tijd tijdens een klinisch onderzoek naar deze behandeling. In december 2021 pauzeerde de Amerikaanse medicijnautoriteit FDA een onderzoek nadat Pfizer de dood van een jonge mannelijke proefpersoon had gemeld.
In april 2022 kreeg de farmaceut groen licht om het onderzoek te hervatten.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Iraanse grootayatollah: De ‘verborgen imam’ zal terugkeren in een ruimteschip
Is de Great Reset onvermijdelijk? ‘Ontzettend belangrijk dat we ons blijven verzetten’
De Jonge over arts die ivermectine goed idee vindt: ‘Die moet natuurlijk wel op zijn jasje worden gespuugd’
D66-minister Rob Jetten wil autorijden ONBETAALBAAR maken
De tehuizen waar het eerst gevaccineerd is, hebben weer volop uitbraken: ‘Wie zet deze boeven af?’
Explosieve cijfers uit Spanje: helft buitenlandse uitkeringsontvangers is Marokkaans
Helft volwassen Nederlanders heeft 3e prik niet gehaald: ‘Coronatoegangsbewijzen en 2G feitelijk opgeblazen’
‘Het wordt geen pretje’: Oud-bankbaas onthult dystopische nieuwe wereld om ‘klimaatcrisis’ te bestrijden
Explosieve miniserie schokt kijkers: ‘Britse royals zijn in werkelijkheid Rothschilds’