President Biden zei in zijn afscheidsspeech dat techmiljardairs een gevaar vormen voor de democratie. Hij waarschuwde voor ‘een gevaarlijke machtsconcentratie’ bij een paar buitensporig rijke mensen.
Zonder hun namen te noemen was het duidelijk dat hij daarbij met name doelde op Elon Musk en Mark Zuckerberg, die de banden met Bidens opvolger Trump recent hebben aangehaald.
Gulle gift
D66-Kamerlid Jan Paternotte vindt dat Biden gelijk heeft. “In een democratie hoort elke stem gelijk te tellen, maar techmiljardairs krijgen nu juist extreme macht. Musk en Zuckerberg willen nu zelfs Europa hun wil opleggen met dreigementen. Als we dat toestaan wordt Europa een speeltuin voor Amerikaanse miljardairs. Die naar hartenlust zich uitleven op welke regering maar in hun weg staat.”
Historicus en publicist Roelof Bouwman confronteert Paternotte met zijn eigen hypocrisie. Hij verwijst naar een artikel dat op 4 maart 2021 in Het Parool verscheen over een gulle gift van techmiljardair Steven Schuurman aan D66. Hij maakte 1 miljoen euro over aan de partij en zei erbij dat het ‘klimaatprobleem’ moet worden aangepakt.
Het Parool, 4 maart 2021: https://t.co/i3ffxG0NdB pic.twitter.com/tF8fMyFqpu
— Roelof Bouwman (@RoelofBouwman) January 16, 2025
Appel en meloen
Voormalig Tweede Kamerlid Harm Beertema roept Paternotte tot de orde: “Jan, Jan, Jan. Denk nou even na. Niet dat bozige, impulsieve rammen op je toetsenbordje. Eerst even nadenken.”
Overigens pleitte Paternotte donderdag in de Tweede Kamer voor verregaande censuur van sociale media omdat mensen zelf het verschil niet zouden kunnen zien tussen een appel en een meloen. Ja, echt.
Bizarre discussie as we speak in het huis van onze democratie.
Onder andere @jpaternotte pleit voor verregaande censuur van sociale media omdat, en ik quote hem, mensen zelf het verschil niet zouden kunnen zien tussen een appel en een meloen.
Nee daar hebben we hem voor nodig. pic.twitter.com/SrCJSAUDne
— widtvoet (@widtvoet) January 16, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






In Den Haag is de klimaatsharia ingevoerd: adverteerders fossiele brandstoffen riskeren tot 3 maanden CEL
Vrouw wordt genie nadat ze een ski-ongeluk heeft gehad
Russische inlichtingendienst geeft document vrij over samenwerking tussen VS en nazi-Duitsland
Kijktip: Experimenteren met gratis geld
Historicus: ‘Wilders zit niet voor Henk en Ingrid, maar dit ene doel in de Nederlandse politiek’
Waarom horen we niets meer over Israël? Interventie?
Je telefoon is het grootste spionage-apparaat – Wat weet Google allemaal van jou?
Mysterieuze luchtbevingen worden overal ter wereld gemeld en stellen experts voor een raadsel. Wat zit hierachter?
Verpleegkundige Maria ziet de vele bijwerkingen van de vaccins: ‘Dit baart mij zorgen’