Italiaanse politici zeggen dat gouverneur van de Italiaanse centrale bank Ignazio Visco naar voren zal worden geschoven als nieuwe premier van Italië. Dat zou na Mario Monti het tweede technocratenkabinet betekenen.
Het is nog zeer onduidelijk of de Democratische Partij in het Italiaanse lagerhuis dit idee gaat steunen.
Na de Italiaanse parlementsverkiezingen bleek dat 57 procent van de stemmen naar partijen was gegaan die een einde willen maken aan de bezuinigingsmaatregelen. Hoofdeconoom van de Democratische Partij Stefano Fassino stelde dat 90 procent van de kiezers fel tegen de Monti-agenda is en dat het een grote fout zou zijn om opnieuw een technocratenkabinet te installeren.
Oude systeem
Komiek Beppe Grillo wil ‘het oude systeem omver werpen’ en doet de zittende regering af als een politieke klasse die de wil van het volk negeert. De elite beseft dat het EU-project steeds minder populair wordt.
Gouverneur van de Europese Centrale Bank Benoit Coeure waarschuwde dat de werkloosheid in Europa naar recordhoogte is gestegen – de jeugdwerkloosheid in Griekenland bedraagt 59 procent – waardoor toekomstige groei wordt tegengehouden.
Aangezien de gemiddelde schuld in de EU 90 procent van het bbp bedraagt, is er geen ruimte om het pad van budgettaire consolidatie te verlaten, aldus eurocommissaris voor Economische en Montaire Zaken Olli Rehn.
Noodfonds
Daarnaast is gebleken dat het beruchte Europees Stabilisatie Mechanisme (ESM), het permanente noodfonds van de Europese Unie, mogelijk niet zal worden gebruikt om de banken te herkapitaliseren.
Verschillende EU-lidstaten zijn fel gekant tegen het noodfonds, aldus de topman van het fonds Klaus Regling. “Ik kan niet met 100 procent zekerheid zeggen dat we dit instrument kunnen gaan inzetten,” zei Regling tegenover Wirtschafts Woche.
Euroleiders kwamen afgelopen juni nog overeen het ESM rechtstreeks te gebruiken om banken te financieren. Duitsland, andere lidstaten en ook Regling zelf hebben twijfels bij het fonds.
Bron: Telegraph.co.uk
Gerelateerd:
- Hoeveel invloed heeft de Trilaterale Commissie op de economie?
- Italiaanse minister in tranen bij aankondiging draconische besparingen (video)
- France 24: Goldman Sachs en de ‘inside job’ in Europa (video)
- Goldman Sachs is lachende derde in Europa
- Waarom het bankensyndicaat Papademos noemde als nieuwe Griekse premier
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Aanklacht bij Strafhof: BPOC2020 slaat handen ineen met Poolse, Zweedse, Britse en Amerikaanse advocaten
Miljoenen doden: vaccinatiedeskundige Geert Vanden Bossche waarschuwt voor catastrofe gevaccineerden
De ‘woest aantrekkelijke’ uitkoopregeling in de praktijk: ‘Je koopt boeren uit en plukt ze vervolgens kaal’
2022: een vaccinatiepaspoort. EU houdt zich stil over obscure documenten
“Wonder uit de keuken genas mijn zoontje van autisme”
Je kunt niet alle mensen altijd voor de gek houden
Studie: Scherpschutters op Maidanplein Oekraïne onderdeel van valse vlag-operatie
Grootste krant VS verwijdert passage die suggereert dat gevaccineerden corona verspreiden
Van Haga woest: ‘Dit zijn toch de zaken die niet gezegd mogen worden!?’