Op zondag 6 maart 2016 debatteerden Thierry Baudet en Rob Riemen van het Nexus Instituut in Buitenhof over het Oekraïnereferendum, de EU en democratie. Het referendum ging over het associatieverdrag tussen Europa en Oekraïne, dat werd afgewezen door een meerderheid van de kiezers, maar er toch kwam.
Tijdens de conferentie van Vilnius in 2013 – waar die hele opstand en staatsgreep het gevolg van is geweest – lagen er twee akkoorden op tafel, zei Baudet, initiatiefnemer van het referendum. “Een 3-partijenakkoord tussen Rusland, Oekraïne en Europa, waar het grootste deel van de Oekraïense bevolking zich in kon vinden, waardoor de vrijhandel met Rusland gehandhaafd bleef en waardoor Europa ook kon gaan handelen met Oekraïne.”
???? #ThierryBaudet voorspelde in 2016 de oorlog in Oekraïne en het naderende EU-lidmaatschap. Volgens mij weet de meerderheid geen raad met Thierry’s briljante brein en gaat zichzelf verdedigen omdat ze tegelijkertijd allemaal op zijn goedkeuring hopen. pic.twitter.com/QCH4DaKvY2
— Dolly van den Berg (@dendolly1) April 7, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Het is heel slecht voor iedereen
De Europese Unie heeft toen de Russen de deur gewezen. Janoekovitsj, de toenmalige president [van Oekraïne], zei: onder deze omstandigheden kan ik dat verdrag niet tekenen, want dat is dramatisch voor mijn land.
“Hij is naar huis gegaan. Toen zijn Verhofstadt en Van Baalen naar Kiev gevlogen om daar een staatsgreep aan te moedigen. En het gevolg is nu dat het land al twee jaar helemaal in puin ligt. Humanitair, politiek, economisch, ecologisch is het een drama,” benadrukte Baudet.
Het enige mogelijke gevolg van de situatie nu is een nog grotere crisis waarna men zal zeggen: nu moeten we ze wel redden, nu moeten we ze wel opnemen in de EU en in de NAVO. Het is heel slecht voor iedereen, zei hij.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Er zijn 3 reusachtige bedrijven die proberen alle huizen op te kopen’
Prijs voor vinding die je gasrekening doet verdwijnen
Vrijgegeven bijlage bij rapport onthult banden tussen Soros en Russiagate
Lachen met de NOS: de leugens over Trump. Dit gebeurt er als je nieuwsberichten kritiekloos overneemt
Contact met ‘planeet 2’ van Aldebaran
Ken je deze 4 krachtige tips om gelukkig te worden?
‘Onder aanvoering van de PVV verandert ons Nederland zienderogen in een derdewereldland’
Erdogan: “Ik heb bewijs dat Amerika terreurgroep IS steunt”
Ollongren: Oekraïne is ‘heel goedkope manier’ om tegen Russen te vechten