Ook in de provincie Noord-Holland wordt de druk op boeren steeds verder opgevoerd. De provincie wil namelijk vaart maken met de ontwikkeling van “nieuwe natuur” in het plassengebied. Agrarische bedrijven in het gebied moeten weg of inkrimpen.
De provincie beweert te moeten voldoen aan strenge Europese richtlijnen voor natuur en water, die in het plassengebied (ver) onder de geëiste normen zouden zitten.
180 eigenaren
Als het aan de provincie ligt, mogen agrarische bedrijven veel minder bemesten. En nu komt het: onteigening wordt ondanks eerdere ontkenningen op plenaire bijeenkomsten nadrukkelijk genoemd als stok achter de deur. De provincie hoopt er samen uit te komen via gesprekken met grondeigenaren.
Het gaat in totaal om 550 hectare grond, met 180 eigenaren.
“Waarom moet alles in dit land wijken voor de Groene Maffia?!” reageert columnist Marianne Zwagerman verbolgen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Dit is het moment waarop Afrika de hervorming van gezondheidsregels blokkeert op de WHO-bijeenkomst
Huisarts Rob Elens coronacommissie in: wat staat hem te wachten?
De Jonge tegen kinderen: ‘Je moet maatregelen nemen, anders worden alle vaders en moeders ziek’
PVV-Kamerlid luidt alarmbel: ‘Er is iets heel erg fout aan het gaan in Nederland’
‘Slecht weer op komst!’ Nieuwe cijfers: we moeten met nóg meer oversterfte rekening houden
Syrië: Amerikaanse luchtaanval raakt gifgasdepot terreurgroep IS, honderden slachtoffers
Martelkamer Oekraïense leger in Marioepol: overlevende toont geheime folterruimten
Komeet ISON is mogelijk niet wat het lijkt
NineForNews sterft — dit is het moment