Great Reset

Migrant onthult: Verenigde Naties stuurden hem naar Ierland, overheid betaalt 500 euro per week

Help ons door dit met jouw kennissen op je social netwerk te delen!

De Amerikaanse influencer Nick Shirley, bekend van zijn eerdere onderzoek naar grootschalige fraude met belastinggeld in de Somalische gemeenschap in Minnesota, reisde afgelopen zomer naar Ierland om de migratiecrisis aldaar met eigen ogen te documenteren. De beelden zijn inmiddels verschenen op YouTube onder een titel die weinig aan de verbeelding overlaat.

VN als reisorganisator

Wat Shirley aantrof, is ronduit opvallend te noemen. In gesprek met een Syrische man die via Jordanië naar Ierland is gekomen, komt een opmerkelijk detail naar boven: de man zegt rechtstreeks door de Verenigde Naties te zijn gestuurd. Hij vertelt dat VN-medewerkers hem contacteerden en hem de keuze gaven uit meerdere landen, waaronder Zweden en Duitsland. Hij koos bewust voor Ierland, mede omdat vrienden hem hadden verteld dat het er goed toeven is — zeker voor moslims, zo voegt hij er zelf aan toe.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Dit werpt serieuze vragen op over de rol die de VN speelt bij het actief verdelen van migranten over Europese landen. Het is geen onbekend fenomeen: al in maart 2000 publiceerde de VN het rapport Replacement Migration, waarin expliciet wordt beargumenteerd dat Europese landen immigratie nodig hebben “om vergrijzing en bevolkingskrimp op te vangen”. Wie dat rapport leest, begrijpt dat wat er nu gebeurt geen toeval is.

500 euro per week, rechtstreeks van de Ierse overheid

Naast de VN-connectie onthult de man nog iets anders wat bij veel Ieren in het verkeerde keelgat schiet: hij ontvangt wekelijks 500 euro van de Ierse overheid. Als getrouwde man met drie kinderen heeft hij recht op een gezinsuitkering die fors hoger uitvalt dan het basistarief. Ter vergelijking: werkloze Ieren zelf ontvangen aanzienlijk minder. De Irish Department of Social Protection hanteert gestaffelde tarieven, waarbij gezinnen met kinderen hogere bedragen ontvangen — maar 500 euro per week is een substantieel bedrag dat menig hardwerkende Ier niet wekelijks op zijn bankrekening ziet verschijnen.

Bovendien geeft de man aan dat hij op dat moment nog in een opvangcentrum verblijft, maar verwacht binnen een maand een woning toegewezen te krijgen via de overheid. Gratis onderdak, wekelijkse uitkering, en een toekomstige sociale huurwoning — allemaal gefinancierd door de Ierse belastingbetaler.

Kettingmigratie: hij kwam niet alleen

Het verhaal stopt daar niet. De man vertelt dat hij niet alleen is gekomen. Negen families reisden met hem mee naar Ierland. En daarna volgden er nog eens dertig families uit Jordanië en Libanon. Dit is een klassiek voorbeeld van kettingmigratie: zodra één persoon succesvol ergens terechtkomt, volgt het netwerk. Sociale media en WhatsApp-groepen maken het mogelijk om binnen de kortste keren honderden mensen te mobiliseren richting een land dat als gunstig bekendstaat.

Gevraagd hoelang hij van plan is te blijven, is het antwoord helder: voor altijd. “Ik ben nu Iers,” zegt hij zonder aarzeling. Een integratieverklaring die in de Ierse politieke context intussen haast ironisch klinkt, gezien de groeiende spanning tussen de inheemse bevolking en nieuwkomers.

Ierland kraakt onder de druk

De cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek van Ierland laten zien dat het land de afgelopen jaren een ongekende bevolkingsgroei doormaakt, grotendeels aangedreven door immigratie. Ierland, een relatief klein land met iets meer dan vijf miljoen inwoners, heeft infrastructuur, woningmarkt en zorgsector die simpelweg niet zijn ingericht op deze instroom. De woningnood is er al jaren nijpend, en de toewijzing van sociale huurwoningen aan nieuwkomers wekt steeds meer weerstand onder de eigen bevolking.

Protesten in verschillende Ierse steden en dorpen worden door de reguliere media consequent weggezet als extreemrechts of xenofoob. Maar de mensen op straat zijn vaak gewone burgers die zien hoe hun buurt verandert, hun kinderen geen schoolplek kunnen krijgen en de wachtlijsten voor sociale woningen alleen maar langer worden.

De rol van media en overheid

Dat het uitgerekend een Amerikaanse onafhankelijke journalist is die deze beelden maakt en verspreidt, zegt iets over de staat van de Ierse journalistiek. De mainstream media in Ierland — grotendeels afhankelijk van overheidssubsidies en licentiegelden — mijden dit soort confronterende reportages angstvallig. Kritische vragen over de kosten van het migratiebeleid, de rol van de VN of de houdbaarheid van het huidige systeem worden stelselmatig weggemoffeld of afgedaan als gevaarlijk populisme.

Shirley deed eerder vergelijkbaar werk in de VS, waar hij fraude met coronasteungeld in de Somalische gemeenschap in Minnesota blootlegde — een zaak die de reguliere pers jarenlang had genegeerd. Zijn werkwijze is simpel: camera aan, mensen aanspreken en laten praten. Geen duiding, geen framing. Gewoon de werkelijkheid.

Wat dit betekent voor de rest van Europa

Ierland is geen uitzondering. Wat er in Dublin en andere Ierse steden gebeurt, speelt zich in vergelijkbare vorm af in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Zolang overheden weigeren transparant te zijn over de afspraken die zij maken met internationale organisaties als de VN, en zolang de kosten van het migratiebeleid worden afgewenteld op gewone burgers, zal de maatschappelijke onrust alleen maar toenemen.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

5 22 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

23 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Brabantse nachten
Brabantse nachten
3 uren geleden

Tja zo werkt. Zij krijgen ‘gratis’ geld dus ze komen. Kan je het hen kwalijk nemen? Dat gratis geld komt natuurlijk wel ergens vandaan. U mag doorwerken tot de 75 jaar straks. Uw pensioen wordt afgeroomd evenals uw spaargeld (als u dat nog heeft). Daarnaast kunnen uw kinderen, waarvoor u uw levenlang al belasting hebt betaald, geen woning krijgen in de sociale huursector. Want deze woningen gaan naar de statushouders. Kan je het ze kwalijk nemen? Ik denk het niet. De woede zal exclusief naar de Nederlander zelf moeten gericht worden, die meeging in dat roze zonnebrillen beleid van de progressieve deugers Die overal in de wereld voor sinterklaas spelen, maar zonder zwarte piet natuurlijk, behalve voor de Nederlander in Nederland.

Herman
Herman
3 uren geleden

Wat de gewone, autochtone inwoners al lang zien gebeuren en proberen te duiden, wordt door organisaties als DPG media van boven af de kop ingedrukt. Onafhankelijke journalisten komen bij de publieke omroepen al lang niet meer aan het woord. En achter DPGmedia zit een netwerk van geldschieters en subsidie stromen die in elke regering zijn wortels heeft.

Roel
Roel
3 uren geleden

Je wordt hier zo verschrikkelijk ziek van, dit land moet je gewoon platleggen. Stop met werken, eis deportatie. Probleem is mensen hebben het nog te goed en vinden het allemaal maar prima.

Marrob BE
Marrob BE
3 uren geleden

Leuk verhaal en je beseft, dat die gasten totaal geen schuld hebben.
Je moet dat VN tuig hebben en uiteraard de regering van het land.
In Nederland is het idemdito, dus maak nog een filmpje.

Hugo
Hugo
3 uren geleden

Criminele organisaties als de VN, EU, de WHO en laffe regeringen die hun land naar de verdoemenis helpen zijn verantwoordelijk voor omvolking en De-populatie. Het is een grote georkestreerde door de elites opgezet plan om de bevolking te onderdrukken, en daar werken onze regering en ongekozen Burgemeesters hard aan mee. Tijd voor burgerinitiatieven.

Koddebeier
Koddebeier
3 uren geleden

En dan nog beweren dat het geen omvolking zou zijn ???

Dick
Dick
2 uren geleden

We moeten zwarte Piet niet meer spelen, maar wel sinterklaas

Tim
Tim
2 uren geleden

Paard van Troje
Alleen nu kun je zien van te voren wie er in zit!
In plain side!

Bink
Bink
2 uren geleden

Ook dit is dan weer een bewijs dat in top van de VN weer de verkeerde mensen op de verkeerde plekken zitten.
Heeft Klaus dan ook de VN gepenetreerd ???
Tenminste hij heeft gezegd alle kabinetten.
Wat een machtswellust dan.

4878
4878
2 uren geleden

maar je bent een racist als je zulke praktijken benoemt

Dick. H.
Dick. H.
2 uren geleden

Je moet maar een hekel hebben aan de inheems bevolking. De goed betaalde leiders die worden beschermt door de gelden van de belasting betaler en in aparte gebieden wonen ook betaald door de belasting betaler het zijn viezer rikken wat regeert.

Zonnetje
Zonnetje
2 uren geleden

Totdat iedereen zijn gestolen geld terug gaat krijgen. Weliswaar alleen in land van origine of herkomst. Zullen we eens zien hoe snel ze allemaal als een idioot weer terug rennen om te kunnen incasseren (minus het migratie geld) Byebye!

Jan Claessen
Jan Claessen
2 uren geleden

2000 Euries p/m aan zakgeld.
?
Nou das niet verkeerd.
Mag ik ook ff vangen?

A.Z.
A.Z.
2 uren geleden

Het is zuchten in het meervoud.

Dwd
Dwd
1 uur geleden

Landverraad voor de oude straf hiervoor opnieuw in en pas ze toe

Marianne
Marianne
1 uur geleden

Bij ons zijn veel Syriërs gekomen. Maar in andere plaatsen zoals Rozendaal of rijke wijken zoals Buitenveldert zie je dat niet.
Er is hier al tientallen jaren een huisartsentekort en woningnood en dat wordt alleen maar erger. De gemeenteraad liet zich leiden door de Burgemeester en een wethouder van het CDA die zeiden dat de gemeente 1 miljoen kon verdienen aan de noodopvang. En zo geschiedde, er kwamen nog meer mensen erbij. Het draait allemaal om geld. De lokale VVD was ook voor. Alles geregeld in de achterkamertjes, de landelijke partijen hebben lijntjes met Den Haag en proberen daar een wit voetje te halen.
De Ieren zijn altijd onderdrukt door de Engelsen, net als Nederlanders een eigenzinnig volk. Dat heeft ermee te maken. De Duitsers hebben nog steeds een hekel aan ons.

Lijst 2030
Lijst 2030
1 uur geleden

Het blijft niet alleen bij dat VN-document uit 2000. De VN hebben hun mannetjes naar regeringen gestuurd met het verzoek om migrantenquota’s te accepteren. Voorbeeld hiervan is Peter Sutherland (Trilateral Commission).

Tom Poes
Tom Poes
52 minuten geleden

Vieze Nazi’s (VN) voeren de duivelse R. COUDENHOVEN-KALERGIPLAN uit! Smerige ploerten dat zijn het.

malion
malion
40 minuten geleden

Dat ze geld kijgen en gestuurd zijn heb ik 10 jaar geleden al gezegd. Je voelt het, je ziet het, de corruptie door “duistere” leiders van de wereld.

Nachtuil
Nachtuil
22 minuten geleden

Precies hetzelfde in Nederland.

Back to top button
23
0
We lezen graag je reactie!x