In de Verenigde Staten zijn een aantal nep-telefoonmasten ontdekt die kunnen worden gebruikt om telefoongesprekken te onderscheppen. Popular Science meldt dat de masten, die ook spyware kunnen installeren op mobieltjes, in het hele land zijn gevonden.
Ze werden ontdekt door gebruik te maken van een CryptoPhone500, een aangepast Android-toestel. De software op de telefoon waarschuwt de gebruiker voor zogeheten baseband-aanvallen. Vervolgens kan de locatie worden achterhaald van de mast die de aanvallen uitvoert.
De nep-telefoonmasten zijn in juli voor het eerst gevonden. Het is goed mogelijk dat er nog veel meer zijn. “Er worden in de VS veel meer telefoontjes onderschept dan gedacht,” vertelde Les Goldsmith van veiligheidsfirma ESD America aan Popular Science. “Eén van onze klanten kwam op zijn reis van Florida naar North Carolina acht van deze masten tegen. We vonden er zelfs één bij een casino in Las Vegas.”
Hij voegde toe dat diverse masten staan opgesteld op Amerikaanse legerbases. “Wat we verdacht vinden is dat veel van deze nep-masten op militaire bases staan,” zei Goldsmith. “We beginnen ons af te vragen of sommige ervan door de Amerikaanse overheid of de Chinezen worden gebruikt.”
“Door wie worden de telefoontjes onderschept? Wie luistert naar gesprekken rond legerbases? Luistert alleen het leger mee of zijn het de overheden? We weten simpelweg niet van wie ze zijn.”
[Sky News]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Paleo-Amerikaans mysterie: inheemse Brazilianen delen DNA met Polynesiërs
Deze reusachtige structuur in het heelal blaast de huidige modellen van de kosmos op
Partij Van Haga vraagt aandacht voor steeds groter wordende olifant in de kamer: ‘Dit is een kwalijke zaak’
WEF-elites bekritiseerd om gebruik limousines, helikopters en privéjets in Davos
Musab O. rijdt 16-jarig meisje dood: 4 maanden cel geëist. Teksten projecteren op brug: 6 maanden cel geëist
Suiker heeft zelfde effect op het brein als cocaïne
IC-verpleegkundige klapt uit de school: ‘Jullie worden voorgelogen’
De timing van de virusmutatie ‘is wel erg opmerkelijk’
Bhutan: biologische landbouw is weg naar geluk