Op 23 augustus 1914 kwam het Duitse leger nabij Bergen oog in oog te staan met de Britse interventiemacht. De 80.000 Britten werd geconfronteerd met een twee keer zo grote Duitse troepenmacht. Al na een paar uur trokken de Britten zich terug over de Franse grens.
In de dagen daarop zakten de Britten steeds dieper af in Frankrijk, achternagezeten door de Duitsers. De interventiemacht ontsnapte aan totale vernietiging omdat de Duitsers na enkele dagen rechtsomkeert maakten.
In de Engelse krant Evening News verscheen op 29 september een artikel waarin stond dat de achterhoede van de Britten weerstand moest bieden aan de grootschalige Duitse aanval. Op een bepaald moment riep één van hen in het Latijn: “Moge Sint-Joris de Engelen bijstaan.”
Daarop verscheen een lange rij gedaanten in een schijnsel. Duizenden Duitse soldaten werden gedood en de aanval werd afgeslagen. Sint-Joris, de beschermheilige van Engeland, had de hulp ingeroepen van engelen, aldus de krant.
Op 3 april 1915 meldde een andere Engelse krant dat twee Britse officieren bij terugtrekking uit Bergen hadden gezien hoe een groep engelen zich tussen de linies had geplaatst. Het gevolg was dat de Duitsers niet meer schoten, zodat de Britten konden ontsnappen. De dochter van een koorheer zou het verhaal van de officieren hebben gehoord.
Vanaf dat moment werden verhalen over reddende engelen in Engeland zeer serieus genomen. Een verpleegster zei van gewonde soldaten te hebben gehoord hoe bovennatuurlijke wezens de Britse troepen te hulp waren geschoten. En soldaat Robert Cleaver verklaarde onder ede dat hij de engelen met eigen ogen had gezien.
Er zijn ook mensen die beweren dat de Britten beelden van engelen met een reusachtige schijnwerper op de wolken hadden geprojecteerd of dat de verhalen over engelen de wereld in zijn geholpen door geestelijken of de Britse geheime dienst om het moreel op te vijzelen.
Hoewel na onderzoek bleek dat de meeste verhalen op geruchten waren gebaseerd, herinnerden sommige soldaten zich ook vreemde lichtverschijnselen te hebben gezien. Over de ‘Angels of Mons’ zijn tijdens de Eerste Wereldoorlog een aantal boeken verschenen. Ook na de oorlog bleef het onderwerp boeien.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Professor na het vergelijken van data over 18 miljoen mensen: ‘Hoe meer doses je neemt, hoe eerder je sterft’
‘BBB pretendeert er voor de boeren te zijn, maar geeft vervolgens niet thuis’
Wetenschappers creëren wormgat in laboratorium. Ontdek wat dit te maken heeft met onzichtbare dimensies
‘Ik begrijp niet waarom zo’n beetje alle wereldleiders als schoothondjes achter Klaus Schwab aanlopen’
Verkiezingsfraude: het bewijs dat de NOS niet kan vinden
Rara, waar is de goudvoorraad van Oekraïne gebleven?
Zo koud is het op 11 juli in bijna 100 jaar niet geweest
Rechtszaak tegen minister Dijkstra op 5 juni: ‘We staan op een kritiek punt in onze geschiedenis’
“Iedereen weet dat MH17 is neergehaald door Oekraïne, daarom zijn Nederlandse journalisten aangehouden”