Een Chinese vrouw van 24 blijkt te zijn geboren zonder kleine hersenen, het deel van het brein dat beweging en spraak helpt aan te sturen. Wetenschappers wijzen op het grote aanpassingsvermogen van onze hersenen.
De vrouw uit de provincie Shandong was naar haar dokter gegaan met klachten van misselijkheid en duizeligheid. Na een CT-scan bleek dat de vrouw was geboren zonder kleine hersenen. Dit hersendeel zit onderaan het orgaan. Hoewel het maar 10 procent van het totale hersenvolume inneemt, bevat het de helft van alle neuronen. Deze cellen zijn belangrijk voor ons zenuwstelsel.
De vrouw heeft al langer klachten. Ze heeft al meer dan 20 jaar moeite om haar evenwicht te bewaren en kon pas op haar zesde praten. De ruimte waar de kleine hersenen zouden moeten zitten, is gevuld met hersenvocht.
De kleine hersenen sturen en controleren de beweging en het evenwicht van ons lichaam en is ook betrokken bij de spraak. Als het zogeheten cerebellum niet goed werkt kunnen er verstandelijke beperkingen, bewegingsstoornissen en epileptische aanvallen optreden.
De wetenschappers zijn verbaasd dat de 24-jarige vrouw alleen maar evenwichtsproblemen ervaart. Haar geval toont aan dat ons brein enorm flexibel kan zijn als dat nodig is. Voor zover bekend zijn er slechts negen andere mensen die hun hele leven zonder kleine hersenen hebben geleefd. De meeste mensen met deze aandoening sterven op jonge leeftijd.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





BRICS gaan de wereldeconomie veranderen
Veel giftige pesticiden in groente en fruit
Gideon van Meijeren kraakt ‘strenge’ asielwetten: ‘Geneuzel in de marge’
Amerikaanse staat in de ban van mysterieuze oranje vloeistof
De Holle Frasen van De Demagogen
De Maya’s, 2012, Nibiru en Planeet X
Boodschap van een veteraan
Zo besteedt Italië de miljarden van het EU-herstelfonds: ‘Dit heeft niets met corona te maken’
Arib trekt aan bel over schaduwmacht die Nederland regeert: ‘Het is een ongecontroleerde macht’