Een voormalig hoofd van een grote Ierse bank staat in eigen land terecht voor de rol die hij speelde in de financiële crisis in 2008. Dat schrijft The Irish Times.
David Drumm, tussen 2005 en 2008 directeur van de Irish Anglo Bank, is in oktober vorig jaar gearresteerd in Boston en vervolgens uitgeleverd aan Ierland.
Er zijn in totaal 33 aanklachten tegen hem ingediend. Ierland volgt het voorbeeld van IJsland, een land dat de bankiers verantwoordelijk houdt voor hun rol in de bankencrisis.
120 getuigen
Drumm zou betrokken zijn geweest bij transacties ter waarde van in totaal zeven miljard euro. In 2010 boekte de grote bank een verlies van 17,5 miljard euro.
De oud-topman van de Irish Anglo Bank week in 2009 uit naar de Verenigde Staten en weigerde in eerste instantie mee te werken aan het onderzoek. Er worden tijdens het proces 120 getuigen gehoord.
10 jaar cel
Drumm hangt een gevangenisstraf van maximaal 10 jaar boven het hoofd. IJsland en Ierland houden criminele bankiers verantwoordelijk voor hun directe betrokkenheid bij de economische verwoesting in 2008. In andere landen, waaronder de VS, gebeurt precies het tegenovergestelde.
IJsland heeft al 26 bankiers veroordeeld tot in totaal 74 jaar gevangenisstraf. Tegen anderen loopt momenteel nog een proces. In Amerika, maar ook in Nederland, werden banken met belastinggeld uitgekocht door de overheid.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Mensen teleporteren is mogelijk, je achterkleinkinderen gaan het meemaken”
Indigokinderen zijn te gevoelig voor deze wereld
De griepprik: feiten en fictie
Paus Franciscus claimt dat televisieprediker wonder heeft verricht. Experts hebben geen verklaring voor deze spontane genezing
Iraanse wetenschapper: “Import genetisch gemodificeerde producten is zionistisch complot”
Advocaat Spong oogst kritiek met uitspraken over vaccinatieplicht: ‘Giftig betoog’
150 mummies van onbekende beschaving gevonden in Atacama-woestijn
VIDEO: “Aliens plegen mijnbouw op de maan”
Gates Foundation en WHO namen deel aan simulatie die apenpokkenuitbraak bijna tot op de dag nauwkeurig voorspelde