Onderzoek heeft aangetoond dat het Japanse dieet de kans op een vroegtijdige dood verkleint. Onderzoekers van het National Centre for Global Health and Medicine (NCGHM) in Tokio namen de Japanse eetgewoontes uitgebreid onder de loep.
Uit hun studie, die is gepubliceerd in het toonaangevende medische tijdschrift BMJ, blijkt dat het Japanse dieet ervoor zorgt dat de kans op hartaandoeningen kleiner is en dat je langer leeft.
Het team volgde 80.000 Japanse volwassenen van 45 tot 75 jaar oud gedurende een periode van 15 jaar. Het eten van veel groenten, fruit en vis bleek het risico op sterven met 15 procent te verminderen.
De voedselrichtlijnen die de Japanse overheid in 2000 heeft geïntroduceerd lijken hierbij een essentiële rol te hebben gespeeld. Mensen die de richtlijnen volgden, hadden minder kans om te sterven, met name door hart- en vaatziekten of een beroerte.
Het typische Japanse dieet bestaat uit een gezonde balans van granen, groenten, fruit, vlees, eieren, sojaproducten, zuivelproducten en vis. Japanners hebben een hogere levensverwachting door hun gezonde dieet. Veel vis en groenten zorgen ervoor dat ze een lang leven voor zich hebben.
[BMJ]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Mysterieuze paarse bollen gevonden in de woestijn (video)
Onderzoek werpt nieuwe blik op ouderdom van de piramides van Gizeh: 19.000 tot 23.000 jaar vóór Christus
We worden al vanaf het begin buiten het MH17-onderzoek gehouden. Maleisische premier doet boekje open
Stuitend: dit is de onderbouwing van de regering waarom het onvermijdelijk is om 25 miljard uit te geven aan stikstofplan
Infectioloog zeer kritisch: ‘Lockdown ingesteld op basis van volstrekt ongeloofwaardig scenario’
Gelauwerde regisseur: ‘Rusland geeft Oekraïne flink pak slaag en is oorlog aan het winnen’
Je huis opknappen in 2023
Kijk hoe snel de westerse media na de aanslag in Sint-Petersburg met de beschuldigende vinger naar Poetin wijzen
Door de Panama Papers stroomt het geld nu naar de Rothschilds in Amerika, ‘het grootste belastingparadijs ter wereld’