Duizenden patiënten kunnen baat hebben bij cannabisolie. Voor het eerst wordt deze olie nu in een apotheek in Den Haag gemaakt van cannabis van betrouwbare afkomst. De belangstelling is enorm.
De cannabisolie is al meer dan 1500 keer voorgeschreven en wordt gegeven bij ziektes zoals kanker, Parkinson, migraine of epilepsie.
Groter bewustzijn
Joël werd op jonge leeftijd gediagnosticeerd met een zeldzame vorm van epilepsie. Door de epileptische aanvallen zijn de hersenen van Joël zo erg beschadigd dat hij niet meer kan praten.
Sinds kort gaat het beter met hem door de cannabisolie. Zijn vader zegt: “De aanvallen zijn ongeveer gehalveerd.” Zijn moeder ziet een ‘groter bewustzijn beschikbaar komen’.
Geen pesticiden
De olie die Joël gebruikt wordt gemaakt bij de Transvaal Apotheek. De cannabis is afkomstig uit de enige legale medicinale kwekerij van Nederland. Zodoende weet men zeker dat er geen pesticiden, schimmels en oplosmiddelen in achterblijven.
Om verzekeraars en artsen mee te krijgen moet er volgens de apotheek meer wetenschappelijk onderzoek worden gedaan. De Transvaal Apotheek gaat de opgedane kennis nu delen met andere apotheken die interesse hebben getoond.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Minister Kuipers noemt mensen die niet gevaccineerd zijn ‘dom’
‘Stuur vandaag alsjeblieft e-mails naar Tweede Kamer over coronawet’
Klimaatactivisten Extinction Rebellion weten bedroevend weinig over klimaat. Zo erg is het gesteld
Kijk: Gideon van Meijeren legt Mirjam Bikker van de ChristenUnie uit wat democratie inhoudt
Het zijn loze woorden van een laffe minister. Tweede Kamerlid legt glashelder uit waarom er helemaal geen stikstofprobleem is
Water op aarde is ouder dan de zon
Yuval Harari: kunstmatige intelligentie kan Bijbel herschrijven en ‘religie corrigeren’
Griekse voetballer (21) sterft na hartstilstand tijdens wedstrijd, Bayern München-speler doet oproep
Kijk: Europarlementslid vergelijkt coronavaccinmakers in speech met ‘gewetenloze maffia’