Wetenschappers concluderen op basis van gegevens die met de Kepler-satelliet van NASA zijn verzameld dat we niet de eerste geavanceerde beschaving in het heelal zijn.
De Amerikaanse radioastronoom Frank Drake stelde in 1961 een wiskundige formule op die een schatting moest maken van het aantal intelligente beschavingen in ons heelal. Wetenschappers van de Universiteit van Rochester hebben deze vergelijking van Drake na 55 jaar geupdate met nieuwe gegevens van de Kepler-satelliet.
Bijzonder klein
De gegevens hebben onder andere betrekking op het aantal exoplaneten in de Melkweg waarop misschien leven kan bestaan. De onderzoekers hebben geconcludeerd dat de kans bijzonder klein is dat onze beschaving de eerste geavanceerde beschaving van het universum is.
“Kleiner dan één op 10 miljard,” zei hoofdonderzoeker Adam Frank. “En op basis van de gegevens van Kepler kunnen we bijna met zekerheid zeggen dat onze beschaving niet de eerste is.”
Fermiparadox
Volgens sommige onderzoekers is de formule van Drake wensdenken en is de waarde eigenlijk nihil. “En als er intelligent leven in het heelal is, waarom heeft dat zich dan nog niet kenbaar gemaakt aan ons?” vraagt natuurkundige Enrico Fermi zich af in zijn Fermiparadox.
Het onderzoek is verschenen in het tijdschrift Astrobiology.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




‘Het is voorbij!’ Bekijk hier de laatste speech van Nigel Farage in het Europees Parlement (en let vooral op de zure reacties)
Data-analist laat meest recente gegevens uit Europese bijwerkingendatabase zien en alles explodeert
Bezorgde ouders bij Pauw: “Het is krankzinnig dat vaccineren de norm is in Nederland”
MH17-strafzaak is ‘een showproces’: ‘Bijna misdadig hoe het JIT opereert’
Dit is toch volstrekt onverantwoord? Baudet hekelt absurde klimaatdoelen die het kabinet heeft gesteld
“Wij hebben documenten die bewijzen dat IS een product van de CIA is”
Drietal heeft naar eigen zeggen bewijs voor chemtrails gevonden. In deze video vertellen ze over hun ontdekking
‘Stuk aardewerk bewijst dat verhalen uit Oude Testament waargebeurd zijn’
FVD-fractievoorzitter over rellen Scheveningen: ‘Een enorme horde allochtone jongeren die Den Haag afbreekt’