Al jaren zijn wetenschappers op zoek naar een planeet die net als de aarde leven kan herbergen. Mission Centaur, een nieuw project, richt zich op het Alpha Centauri-stelsel. Volgend jaar hopen de onderzoekers achter deze ruimtemissie hun eigen telescoop te lanceren.
“We zijn super enthousiast over het nieuws rond Proxima b,” zei Brett Marty van Mission Centaur. Samen met en aantal andere wetenschappers maakte hij de documentaire The Search for Earth Proxima.
Sciencefiction
“Als je op het zuidelijk halfrond woont is Alpha Centauri één van de helderste sterren aan de hemel,” aldus Marty. “Maar als je op het noordelijk halfrond leeft, zul je hem nooit zien.”
Voor de film interviewde Marty een aantal onderzoekers, waaronder NASA-astrofysicus Ruslan Belikov. “Twintig jaar geleden werden exoplaneten bestempeld als sciencefiction,” legt Belikov uit in de documentaire. “Nu is het één van de populairste onderzoeksvelden binnen de astronomie.”
Eén op de twee
“Rond één op de twee sterren draait een potentieel bewoonbare planeet,” vervolgt Belikov. “Het aantal potentieel bewoonbare planeten in ons sterrenstelsel is groter dan het aantal mensen op aarde, en het heelal bevat een slordige 100 miljard sterrenstelsels.”
Er is op dit moment echter nog weinig bekend over Proxima b. “De planeet is indirect gedetecteerd en met de huidige technologie kunnen we er weinig over te weten komen,” legde Marty uit.
Bekijk de docu hieronder:
[AlterNet]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Hartontsteking na coronavaccin: ‘In de komende 5 tot 10 jaar gaat 40% gewoon dood’
Een academisch schandaal van de eerste orde. Reactie Steven Greer op onderzoek naar ‘buitenaardse’ mummie
Gezichtsreconstructie op basis van Peruaanse langgerekte schedels (video)
Wetenschappers: Vreemde gloed in de ruimte is mogelijk afkomstig uit een ander universum
Journalist: “Amerika treedt in Syrië op als luchtmacht van terreurgroep IS”
Zo reageert Hugo de Jonge op lastige vragen over de spoedwet: ‘Die vent haat ons volk’
Oorlogsveteranen beschermen Occupy-betogers na incident Oakland
René van der Gijp over Van Dissel, Osterhaus & Koopmans: ‘Laat lekker gaan die idioten!’
Kabinet wil toch verder met 2G: ‘Mijn maag keert zich om’