Er is een geheime wereldregering die buiten het zicht en zonder democratische controle beslist over jouw toekomst. In een toren in het Zwitserse Basel, die ook wel de Toren van Basel wordt genoemd, komen om de maand een aantal centrale bankiers samen om achter gesloten deuren te vergaderen.
Onder hen bevinden zich onder meer Janet Yellen van de Federal Reserve, gouverneur van de Bank of England Mark Carney en de president van de Europese Centrale Bank (ECB). De bankiers worden per limousine opgehaald op het vliegveld in Zürich en naar de toren gebracht.
Oud-gouverneur van de centrale bank van Hongarije Peter Akos Bod zei dat de gesprekken vooral gaan over de domheid van de ministers van Financiën en over wijn.
Machtiger dan politici

In de Toren van Basel zetelt de Bank voor Internationale Betalingen (BIB), die optreedt als bank voor de centrale banken. De BIB werd opgericht in 1930 met het oog op de Duitse herstelbetalingen na de Eerste Wereldoorlog. Eén van de oprichters, Hjalmar Schacht, was een bewonderaar van Adolf Hitler.
Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd de BIB gebruikt om geld wit te wassen voor de nazi’s en om Hitlers oorlogsmachine te financieren. Onder toeziend oog van de BIB werd de weg vrijgemaakt voor de Europese monetaire unie en vervolgens de invoering van de euro.
Inmiddels zijn 58 centrale banken aangesloten bij de BIB. Zij oefenen meer macht uit dan welke politicus ook. De bank staat boven elke wet en hoeft geen verantwoording af te leggen. De managers genieten een speciale status, vergelijkbaar met die van diplomaten. De Zwitserse autoriteiten hebben geen toegang tot de toren.
“Centrale bankiers lijken machtiger dan politici. Het lot van de wereldeconomie ligt in hun handen,” schreef de Economist.
Wereldmunt
De afspraken die de centrale bankiers onderling maken worden ook wel de Bazelse Akkoorden genoemd. In de jaren tachtig werd voor het eerst duidelijk dat met die akkoorden economieën ten gronde kunnen worden gericht.
Regeringen moeten geld lenen om de begroting sluitend te krijgen en veranderen zodoende in schuldenlanden. Ze worden gedwongen hun bezittingen te verkopen zodat ze de rente op lopende leningen kunnen betalen. Dit leidt tot bezuinigingen en ontslagen. De bankiers noemen dit hervormingen.
Centrale bankiers zien zichzelf ook wel als hogepriesters van financiën. Enkel een kleine elite weet hoe de vork in de steel zit. De grondlegger van de moderne financiële wereld Mayer Amschel Rothschild zei in 1791: “Laat mij de valuta van een land beheren en het maakt mij niet uit wie de wetten maakt.”
Er wordt gespeculeerd dat de BIB momenteel werkt aan een wereldmunt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Onthutsende cijfers over kindermisbruik door katholieke priesters in Australië
RIVM zegt het ook: sneltesten zijn niet betrouwbaar
‘De hele kliek, van VPRO tot Volkskrant, staat ten dienste van de Heksenpartij van Kaag’
Ursula von der Leyen zegt dat Oekraïne bij de EU mag: ‘Blijkbaar WIL men dit escaleren’
‘Leugenpers’: Ziekenhuis bezwijkt onder druk door niet-gevaccineerden – dit zijn de cijfers
Deze ontsnapte seksslavin onthult hoe ze als kind werd verkocht aan de aanstaande politieke elite
Kolonel legt uit waarom het sturen van tanks naar Oekraïne geen enkele zin heeft
Vader van tweeling genezen van kanker nadat hij veganist werd. Dit is zijn verhaal
Oud-agent die aandacht vraagt voor ‘satanische kindermoorden’ voor de rechter, dit is de eis