Ontbijten met een kom muesli blijkt een stuk minder gezond dan wordt gedacht. Uit Frans onderzoek blijkt dat veel soorten ontbijtgranen bomvol met bestrijdingsmiddelen zitten.
De concentratie pesticiden in ontbijtgranen is ruim 300 keer zo hoog als de maximale toegestane hoeveelheid in een glas water.
De Franse milieuorganisatie Générations Futures onderzocht 20 soorten ontbijtgranen. Vier daarvan liggen ook in de Nederlandse supermarkt. Alle niet-biologische soorten blijken vol pesticiden te zitten.
All Bran Fruit ’n Fibre van Kelloggs en Muesli de Luxe van Jordans bevatten liefst 10 soorten bestrijdingsmiddelen. In Kelloggs Country Store zitten er negen. Jordans Country Crisp bevat er zes.
Zorgwekkend
De resultaten van het onderzoek worden door de onderzoekers zorgwekkend genoemd. “Mensen worden niet gelijk ziek van het eten van muesli, maar een cocktail hormoonverstorende stoffen lijkt ons geen goed idee om de dag mee te beginnen,” zei woordvoerder François Veillerette.
“Om granen die bewaard worden in silo’s of containers te beschermen, worden ze vaak bestoven met insecticiden,” voegde hij toe.
Te veel
De Europese Commissie werkt aan een aantal wetsontwerpen om het gebruik van gevaarlijke bestrijdingsmiddelen terug te dringen. Volgens Générations Futures zijn die ontwerpen niet voldoende en moeten de criteria worden herzien.
De milieuorganisatie roept op tot actie. “Deze bevindingen onthullen wederom dat de bevolking wordt blootgesteld aan te veel pesticiden die ervan worden verdacht al bij hele lage doseringen de hormoonhuishouding te verstoren.”
De Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit vindt dat de gevonden stoffen geen direct gevaar voor de volksgezondheid opleveren.
[Health and Environment Alliance]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Chaos na terreuraanslagen in hartje Londen. Zie hier hoezeer de stad in de greep van terreur is
Volstrekt onzinnige getallen rond klimaatverandering. Deze professor heeft genoeg van de apocalyptische boodschap
Klokkenluider die pedonetwerk van hooggeplaatsten ontmaskerde gedood door autobom, dit gaat er nu gebeuren
Marion Koopmans en Marc Bonten krijgen 16 miljoen van Bill Gates: ‘Werken jullie aan Ziekte X?’
WikiLeaks publiceert eerste deel Vault 7: Het grootste lek uit de geschiedenis van de CIA
De voorspelling van president Erdogan over de aanslagen in Brussel: Voorgevoel of freudiaanse verspreking?
Zorgen over de vele D66’ers op sleutelposities: ‘Hoe komen die mensen daar?’
Rockefellers en Rothschilds slaan handen wanhopig ineen
Documenten onthullen: deze ‘handige tips’ gaven huisartsen hun collega’s tijdens de eerste prikcampagne