Propaganda

Madrid in Portugal, de maan als planeet, orang-oetans in de Amazone en pijnlijke spelfouten. De stroom schandalig NOS-nieuws droogt niet op

Help door dit met anderen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De stroom schandalig NOS-nieuws droogt niet op, zo laat de 15e aflevering van het Zwartboek NOS Journaal van journalist Arnold Karskens zien.

Op 23 augustus 2019 kwam een 17-jarig Israëlisch meisje om het leven bij een aanslag. De NOS meldde dat ze was omgekomen bij een ‘explosie’.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Columniste Nausicaa Marbe reageerde: “Als de NOS een terroristische aanslag omschrijft als ‘explosie die zich voordeed’, werken er op die redactie kennelijk mensen die het nieuws censureren en verbloemen ten gunste van Palestijnse terroristen. Ideologie boven informatie.”

Niks aan de hand, doorlopen mensen

Eerder omschreef de NOS een islamitische terreuraanslag op een kerk in de Filipijnen als een ‘explosie’.

Twitteraar Albert de Vries: “Kijk lieve kijkbuiskindertjes. Zo draait en manipuleert de NOS. […] Niks aan de hand, doorlopen mensen.”

Op 1 september kopte de NOS: ‘Drie agenten gewond bij aanhouding in Rotterdam’. Bij het artikel werd een foto van een blanke man met handboeien geplaatst.

Superjan tweette: “Steeds als er iemand wordt gearresteerd op jullie stockfoto, is dat een blanke man. Zit daar een gedachte achter NOS? In verband met discriminatie en zo.”

Veel slordige fouten

“Gek dat we niks over die tienduizenden moorden in Brazilië, Mexico, Zuid-Afrika, Rusland, China, etc. horen,” tweette Richard Steenvoorde naar aanleiding van een artikel van de NOS over het doodschieten van een zwarte man na onenigheid over een parkeerplek.

“Je zou bijna denken dat dit soort berichten met dit soort koppen erdoorheen komen om ons brein te beïnvloeden,” schreef hij.

Verder worden er bij de NOS ongelooflijk veel slordige fouten gemaakt.

Madrid in Portugal?

Zo begon het artikel ‘Overstromingen door hagelstorm in Madrid’ als volgt: “Door een zware hagelstorm zijn in en rond de Portugese hoofdstad Madrid overstromingen.”

Journalist Mattijs Glas tweette over een artikel van de NOS waarin onze maan een planeet werd genoemd: “LOL. Bij de NOS werken mensen die denken dat de maan een planeet is. Maar het is een MAAN, geen planeet, anders had het wel PLANEET geheten. Zucht.”

“En dan stiekem corrigeren. Hef jezelf aub op NOS,” voegde hij eraan toe.

Jufvrouw?

Verder werd bij een artikel over de Amazone een foto van een orang-oetan geplaatst, terwijl het dier daar helemaal niet voorkomt.

Coontje tweette: “Typisch de NOS weer, bij een topic over het Amazonewoud een foto van een orang-oetan.”

Onze staatsomroep heeft tot slot moeite met spelling.

Bij een onderwerp – nota bene – over spelling als groot probleem voor allochtone kinderen werd ‘jufvrouw’ Sasja Vennekens geïnterviewd door de NOS.

Heb jij meer voorbeelden? Stuur ze dan naar [email protected].

[The Karskens Times]

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

5 1 stem
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

14 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Arwijn
Arwijn
6 jaren geleden

Fake NOS…

deze
deze
6 jaren geleden

BAGGERLAND MET BAGGER MEDIA

deze
deze
6 jaren geleden

ben nog even uit de bagger gekropen maar STIK door de stof ..
dus wat ik wil vertellen is waarom ze rellen
boeren aan de rol, willem deed in india een drol
water is daar vies en hoog en eng maar met zo een willempie redden ze het wel..
handelsdelegatie met een beha aan.. of met een baard, maakt allemaal niets uit
ze schieten net als met de voc kuit

goed, daar ging het niet over, maar nederland is het allerbeste BAGGERLAND ter wereld!
en dat kan je, mag je zelf bepalen welke bagger je wilt
feit is dat nederlanders erg goed kunnen dreggen.. en overal hun eieren leggen
de boeren zijn nu de LUL, maar voor hun is het geen flauwekul.. daar moet een piemel in !
Zo krijgt misschien iedereen zijn zin

exegese
exegese
6 jaren geleden

Toch blijf ik er altijd naar kijken, het 8 uur journaal. Puur uit nieuwsgierigheid waar ze nu weer over liegen en draaien. Nu is het nieuws eigenlijk meer een cryptogram, doch in de meeste gevallen is de puzzel makkelijk op te lossen : draai alles 180 graden om en je zit het dichtst bij de waarheid. Een mens wil toch weten wat er speelt in de wereld.

Johan_SC
Johan_SC
6 jaren geleden

Ach, tijdens de de 1e golfoorlog liet men met olie besmeurde Futen zien van de Exxon Valdez, niets is vreemder dan media.

Willem
Willem
6 jaren geleden

Overal zanikt bagger
Zwachtelend rond de reuzenlaarzen
Waarin ik mijn tijd beklim haast verzadigd ja
Maar het is nog steeds de mij bemestende tijd
Mijn voertuig vore en trog.

Lucebert

Jan
Jan
6 jaren geleden

Waarom blijven wij dit pikken, het hersenspoelen door links tuig?
Waarom worden moslims zo de hand boven het hoofd gehouden? Is de media bang of zo?

Jerry
Jerry
6 jaren geleden

Wie herinnert zich nog die man met pistool in de NOS studio een paar jaar geleden?
Nooit meer iets over gehoord…

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
6 jaren geleden

De bezem door de NOS. Wat ze daar de laatste jaren hebben aangenomen is schrikbarend.
Waarom de NOS nepnieuws brengt is naar mijn mening een onderdeel van een EU agenda.
Je ziet het bij iedere tv zender terug, ook RTL trouwens.

Ed Gielen
Ed Gielen
6 jaren geleden

NPO = Nationale Propaganda Organisatie

dna
dna
6 jaren geleden

Eko plaza heeft die oerang oetangs op hun ramen geplakt ??heeeeeeel intelli-gent

Back to top button
14
0
We lezen graag je reactie!x