De Syrische first lady, Asma al-Assad, heeft westerse media tijdens een gesprek met tv-zender Rossiya 24 verweten eenzijdig over het conflict in Syrië te berichten.
Ze berichten over het tragische lot van Syrische kinderen zoals het verdronken jongetje Aylan, maar zwijgen over de bloedbaden die terroristen aanrichtten en waarbij ook veel kinderen omkwamen omdat dat beter past in hun politieke agenda, zei ze.
Onmisbaar
Het was haar eerste interview sinds het conflict in de lente van 2011 uitbrak. Over haar man zei ze: “Hij neemt zijn vaderrol heel serieus. Hij is een zeer onbaatzuchtig mens.”
Ze sprak haar dank uit voor de nobele pogingen van Rusland om het Syrische regime te ondersteunen. De steun van de Russen is volgens haar onmisbaar. “De toestand had zonder de juiste vrienden veel erger kunnen zijn,” aldus Asma al-Assad.
Poging
Ze heeft naar eigen zeggen ook verschillende voorstellen afgewezen om te vluchten uit het door burgeroorlog geteisterde land. “Het was een poging om het geloof van de mensen in hun president te doen wankelen,” zei ze.
Ze maakte niet duidelijk uit welke hoek het aanbod was gekomen. “Ik ben hier vanaf het begin van de oorlog gebleven en heb er nooit aan gedacht om ergens anders te zijn,” zei de presidentsvrouw.
Asma al-Assad, moeder van drie kinderen en vroeger investeringsbankier, werd in 1975 in Londen geboren als dochter van Syrische ouders. Ze is 16 jaar met Bashar getrouwd.
Bekijk het interview hieronder terug:
[Knack]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Raad van State handhaaft boetes voor COVID-artsen: ‘Dit is een ramp voor voorschrijvend Nederland’
Johan Derksen: ongevaccineerden staan over half jaar volledig buiten de maatschappij
Klaus Schwab: ‘Wie deze technologieën beheerst, zal in zekere zin de wereld beheersen’
Morgan Freeman: verbod op cannabis is domst mogelijke wet
‘Greep van Klaus Schwab op provincie Zeeland blijkt enorm’
New Horizons spot 4 mysterieuze donkere vlekken op Pluto
Woedende patholoog: al die ‘coronagevallen’ zijn helemaal geen gevallen!
Bendeoorlog in Beverwijk en Heemskerk, FVD noemt beestje bij de naam: ‘Veranderen we in een getto door massa-immigratie?’
Timmermans staat gewoon campagne te voeren met corrupte leiders. Hier zit een diep probleem