In een YouTube-video wordt geclaimd dat beelden die in juli 1969 door astronauten vanuit Apollo 11 van de maan zijn gemaakt bewijzen dat we zijn ‘bedrogen’. Dat schrijft de Daily Express.
Veel mensen geloven dat de maanlandingen nooit hebben plaatsgevonden en dat de beelden in een studio zijn gemaakt. NASA ontkent dit en stelt dat al het beeldmateriaal echt is.
De commentaarstem zegt dat de astronauten door een mysterieuze persoon vanuit het controlecentrum werden geïnstrueerd hoe ze moesten filmen, wat zou aantonen dat de landing in scène is gezet.
Donkerder
In de video wordt gesteld dat de bemanning de lage baan om de aarde nooit verlaten heeft en de beelden heeft kunnen maken door vanuit Apollo 11 in te zoomen op een cirkelvormig raam van het ruimtevaartuig.
Verder zou de bemanning het interieur van het ruimteschip donkerder hebben gemaakt, zodat het leek op de ruimte.
De commentaarstem vraagt waarom er in het vaartuig apparatuur aanwezig was om kleurenvideo’s van hoge kwaliteit te maken, terwijl de beelden van de maanlanding zwart-wit en van lage kwaliteit waren.
Onbewerkte beelden
De NASA zou per ongeluk ruwe, onbewerkte beelden hebben vrijgegeven waaruit zou zijn gebleken hoe de nepbeelden waren gemaakt.
Volgens de video kregen bemanningsleden te horen wat ze moesten zeggen, wanneer ze iets moesten zeggen en hoe ze de camera moesten manipuleren.
“De federale overheid wil je doen geloven dat je vanuit het ruimtevaartuig in de verte de aarde ziet terwijl het de maan nadert,” klonk het. “Dat is niet het geval.”
Reactie
“Ze hebben de camera op ingenieuze wijze achterin het ruimtevaartuig geplaatst en de lens gefocust op een cirkelvormig raam op de voorgrond dat compleet wordt opgevuld door de aarde.”
Door de donkere muren van het ruimteschip lijkt het alsof de aarde zich ver weg bevindt, terwijl ze de lage baan om de aarde nooit verlaten hebben, aldus de vrouwelijke commentaarstem.
De Daily Express heeft de video opgestuurd naar de NASA en om een reactie gevraagd.
[Express]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





19-jarige belandt op IC na tweede dosis van Pfizer-vaccin
Twee graancirkels verwijzen naar belangrijkste astronomische gebeurtenissen in 2012 (video)
Wonderkind (11) heeft al drie universitaire diploma’s op zak
Een rechtse politicus wordt op grove wijze de mond gesnoeid en van het podium gegooid. Zo doet de NOS daar verslag van
Graancirkel in de vorm van een davidster aangetroffen
Kaag over ‘onacceptabele’ rol van koningin Maxima bij WEF: ‘Ze vult haar rol heel zuiver in’
Schone energie: doorbraak op het gebied van kernfusie
Britse economie groeit na Brexit sneller dan die van EU: ‘Ze hebben al die tijd gelogen!’
Rothschilds vermoordden al 6 Amerikaanse presidenten. Financieel analist doet in dit tv-programma zeer gedurfde uitspraken