Gezondheid

Melk veroorzaakt slopende ziekte en deze Nobelprijswinnaar vertelt wat je ertegen kunt doen

Help door deze info met kennissen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Het drinken van melk speelt een rol bij de ontwikkeling van multiple sclerose (MS). Dat stelt de Duitse Nobelprijswinnaar Harald zur Hausen.

Hij ontdekte dat koemelk vol DNA zit dat niet van de koe zelf afkomstig is, maar van virussen. Als mensen melk drinken, raken zij ook besmet met dat viraal DNA.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/10/nfn-donatie-2.png

Als je als baby dat viraal DNA binnenkrijgt via koemelk kan dat evenals het herpesvirus zorgen voor een infectie in de hersencellen.

Ontstekingshaarden

Een vitamine D-tekort daar bovenop leidt ertoe dat het virus later opnieuw actief wordt. Een dergelijk tekort loop je op als je te weinig wordt blootgesteld aan zonlicht.

Zodra het herpesvirus, waar negen op de 10 mensen mee besmet zijn, weer actief is, vermenigvuldigt het viraal DNA zich, waardoor cellen in de buurt worden geïnfecteerd.

Hoewel het immuunsysteem het virus bestrijdt, ontstaan hierdoor juist ontstekingshaarden die vaak voorkomen bij MS.

Borstvoeding

Deze aandoening, die in Nederland bij ongeveer 1 op de 1000 inwoners voorkomt, kan onder meer leiden tot geheugenproblemen, spraakstoornissen en verzwakte spieren.

Zur Hausen raadt moeders aan om langer borstvoeding te geven. Vooral tijdens het eerste levensjaar heeft moedermelk namelijk een beschermend effect.

Te laat

Voor de meesten onder ons is het al te laat, aangezien we als kind allemaal melk gedronken hebben.

Je kunt als volwassene alleen nog proberen te voorkomen dat je een vitamine D-tekort krijgt. Vaak naar buiten dus en gezond eten.

[EOS Wetenschap]

Interessant

Vond je dit artikel interessant?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
5 1 stem
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

20 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Jan Anne Loonstra
Jan Anne Loonstra
8 jaren geleden

De remedies van Alfons ven werken zeer doeltreffend. Vooral de 28 dagenkuren.

wakker
wakker
8 jaren geleden

Als kind vond ik het drinken van melk van een andere diersoort al iets tegen-natuurlijks. Later vond ik ook uit dat het zou kunnen leiden tot botontkalking. Vanaf mijn 19e is deze slopende ziekte bij mij geconstateerd. Mijn vader lijdt ook aan MS. Ik zou tegen iedere moeder die MS heeft, en één of meer dochters, op het hart willen drukken om hun kinderen vooral géén melk van koeien te geven!

nadia
nadia
8 jaren geleden

zucht…. mogen we straks dan echt niets meer drinken en eten ?

Rene
Rene
8 jaren geleden

juist ja viraal DNA uit gepasteuriseerde melk? gaat een eigen leven lijden en kruipt alsnog je hersens in.
ik denk dat het erg druk wordt op de eerste hulp als driekwart van de Nederlandse bevolking zich eerdaags meld met MS klachten.

ps ziekte verwekkende virussen overleven alleen bij de normale lichaamstemperatuur. vandaar dat we de melk pasteuriseren.

helder
helder
8 jaren geleden

En geldt dat ook voor houdbare melk?

helder
helder
8 jaren geleden

weet je wat echt heel lekker smaakt, heel gezond is en niets kost? Je knipt brandnetels die je tegenkomt, niet bij de paden waar honden komen, die trek je in een pan met water . Ik raad het je echt aan.

1+1=3
1+1=3
8 jaren geleden

Wat een bullsh*t,me opa zoop het zo uit een koe…
98 geworden,me vader drinkt nog steeds een pak per dag,al heel ze leven,en ik ook…
Nergens last van!

Joke Janssen.
Joke Janssen.
8 jaren geleden

Kul Vit d heeft met de botten te maken en VIT C zorgt voor een goed imuum systeem!!!! Je hebt minimaal 2 GRAM vit C nodig per dag. En niet minder laat je niks wijs maken omtrend dit. Werk je in de bouw heb je meer VIT C nodig doe je top sport heb je minimaal 10 Gram per dag nodig.

Robin
Robin
8 jaren geleden

Omdat een nobelprijswinnaar het zegt moet ik dat geloven? Haha, ik dacht het niet.
Obama kreeg de Nobelprijs voor de vrede, hij is ook verantwoordelijk voor vele doden.

Elke dag ongepasteuriseerde melk, heerlijk!

Spirit_himalaya27
Spirit_himalaya27
8 jaren geleden

Alleen MS?
Melk sloopt heel je nier!
Melk is zeer moeilijk te verteren, zeker wanneer je dagelijks melkproducten binnenkrijgt.

1+1=3
1+1=3
8 jaren geleden

Bij ons heeft niemand nieren…

Thor H.
Thor H.
8 jaren geleden

Wat je nog dat gedoe over planten en magnetron water ? Dat noemen we clickbait. In de praktijk doen planten het er juist beter op dan met kraanwater. Maar dat hoor je niet want dat is geen clickbait.

Fred de Vries
Fred de Vries
8 jaren geleden

Zur Hausen (81 jaar oud) schrijft: Dairy cattle meat and milk factors are proposed as risks for colon and breast cancers. Several novel small circular DNAs that are genetically active in human cells have been isolated from bovine sera and milk. Such agents have also been detected in two lesions of multiple sclerosis. A unifying concept is presented putatively explaining the risks for these diseases that are associated with these factors.
Je ziet dat er woorden in staan als ‘proposed’ en ‘putative’. Dat betekent dat het een idee van die man is en geen ‘ontdekking’.
Dat er virusdeeltjes in koemelk zijn aangetroffen is niet vreemd. In alle levende planten en dieren worden zogenaamde endogenous viral elements (EVEs) aangetroffen. Die zijn tijdens de evolutie door het DNA opgenomen.
Met andere woorden: je schrijft onzin.

Ayla Anna
Ayla Anna
8 jaren geleden

Melk is voor het kalf, ik voed een kalf ook niet met mijn melk

Back to top button
20
0
We lezen graag je reactie!x