Raadslid Marielys Roos voor Bloemendaal onthult in haar boek Alles is hier geheim dat je vogelvrij bent als je in Nederland zaken aan de kaak stelt.
De kern van haar betoog: de huidige politiek is failliet. De rode draad: machtsmisbruik door de overheid. De burger loopt tegen een muur en wordt vermorzeld.
De overheid luistert niet naar inwoners en probeert zoveel mogelijk onder de pet te houden.
Macht
“En wij als raadsleden doen er aan mee,” zei ze tegen het Haarlems Dagblad. “De democratie staat onder druk.”
“In de afgelopen jaren heb ik tal van zaken gezien die duiden op netwerkcorruptie, integriteitsschandalen, schimmige dealtjes, belangenverstrengeling en ga zo maar door,” voegde ze toe.
De gemeentepolitiek heeft volgens haar niets met democratie te maken, maar met macht.
Sta op
Als je meedoet levert dat posities op. “Een bestuurslaag waarin mensen elkaar de bal toespelen,” zei ze. “Openheid brengt die banencarrousel in gevaar.”
“Lokale politiek is een schimmig spel,” concludeerde Roos. “Ik zou tegen burgers willen zeggen: sta op en laat van je horen.”
Ze sprak van een verontrustende doofpotcultuur. Er worden geheime besluiten genomen, onwelgevallige informatie verdwijnt, inwoners worden stiekem afgeluisterd.
Aanzienlijk
Toen Roos het in een langslepende onroerend goedzaak tegen het gemeentestandpunt opnam voor een aantal inwoners waren de gevolgen aanzienlijk.
De burgemeester deed aangifte tegen haar wegens het ‘lekken’ van geheime informatie. Roos werd veroordeeld en heeft sindsdien een strafblad.
Achtergehouden
In het beroep dat zij aantekende leek het gemeentebestuur opnieuw ontlastend bewijsmateriaal te hebben achtergehouden.
De situatie in Bloemendaal is volgens Roos van toepassing op veel Nederlandse gemeenten.
Bekijk ook onderstaand filmpje:
Boekentip: Alles is hier geheim
Foto: Kiwiev Wikimedia Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bedrijf dat in WOII propaganda maakte voor naziregime gaat fake news bestrijden in Europa. Gaat het ooit nog goedkomen?
In Australië: ‘Om het zorgstelsel te beschermen gaan we ongeprikten buitensluiten’
Klimaatmisdaad: Rotzooit de overheid met het weer?
Demissionaire Schoof akkoord met digitale euro: ‘EU-leiders’ drukken er voortdurend zaken door die burgers niet willen
Veel Amerikaanse diplomaten werken rechtstreeks voor Monsanto
Bijna 2000 wetenschappers: klimaatverandering niet veroorzaakt door CO2
Prof. Pierre Capel is zeer geshockeerd: ‘Dit is onbegrijpelijk’
“Chemtrails kunnen Bijbelse zondvloed veroorzaken en de mensheid wegvagen”
Lena ontsnapte uit de hel: ‘Het Oekraïense leger heeft de stad vernietigd, het zijn schurken’