Stofjes die van nature voorkomen in bessen, zogeheten anthocyanen, blijken invloed uit te oefenen op kankercellen, zo laat nieuw onderzoek van de Universiteit van Oost-Finland zien.
Bessen danken hun rode, blauwe of paarse kleur aan natuurlijke kleurstoffen, anthocyanen.
“De meest interessante resultaten van onze studie hebben betrekking op cyanidine, een stof die wordt gevonden in wilde bosbessen, zwarte bessen en blauwe bosbessen,” zei hoofdonderzoeker Minna Rahnasto-Rilla.
Onderdrukt
Cyanidine blijkt de expressie van specifieke kankergenen te remmen. Tegelijkertijd bevordert het stofje de expressie van een gen dat de groei van tumoren onderdrukt.
De wetenschappers kwamen daarnaast tot de ontdekking dat anthocyanen de activatie van SIRT6 stimuleren, een enzym dat mogelijk een rol speelt bij het ontstaan van kanker.
Nieuwe medicijnen
Op basis van deze bevindingen kunnen nieuwe medicijnen worden ontwikkeld die inspelen op de functie van SIRT6.
Het onderzoeksteam van de Universiteit van Oost-Finalnd bestudeert of bessen dit enzym kunnen activeren en vervolgens de expressie van kankergenen en groei van kankercellen kunnen onderdrukken.
De onderzoeksresultaten zijn gepubliceerd in Scientific Reports.
[UEF]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Urk ‘blijft moedig weerstand bieden’: volledige prikgraad tussen 0 en 19 procent
Moderne gezondheidszorg corrupt tot op het bot. Zie hier hoe jouw dokter wordt omgekocht
Efficiëntie-departement DOGE stopt betaling van 52 miljoen dollar aan World Economic Forum
Hier haalde 98 procent van de inwoners de prik en kampen ze nu met een hartaanval-epidemie
Britse kerndeskundige zegt dat Skripal-affaire een westerse valse vlag-operatie is. Zo rekenen ze vervolgens met hem af
Europarlementariër gaat los: ‘Dit is het grootste corruptieschandaal uit de wereldgeschiedenis!’
Deze schimmige dienst bestuurt sinds corona ons land: ‘De democratie is volledig de nek omgedraaid’
Nieuw ontdekte ruimtelichten zijn mogelijk tekenen van aliens, zeggen deze wetenschappers
UFO’s ontglippen aan Iraanse gevechtsvliegtuigen