Rusland heeft donderdag in Den Haag 15 getuigen opgevoerd die duidelijk moesten maken dat er op 7 april in de Syrische stad Douma geen gifgasaanval heeft plaatsgevonden.
Meerdere mannen zeiden dat er geen aanval met chemische wapens is geweest en dat er geen slachtoffers waren. Meerdere getuigen gaven aan dat zij als arts in het ziekenhuis van Douma, nabij Damascus, werkten.
Eén van hen is Muvaffak Nasrim. Hij zei dat er die dag verschillende mensen waren binnengebracht met ademhalingsproblemen omdat ze stof en rook hadden ingeademd tijdens een luchtaanval.
Geen sporen
“Sommigen begonnen ‘chemisch wapen’ te schreeuwen en als gevolg daarvan werden mensen bang en ontstond er chaos,” zegt Nasrim in dit fragment.
“Maar er zijn geen sporen gevonden van chemische wapens,” vervolgde hij.
Ook Halil al-Jaish was op de dag van de vermeende aanval in het ziekenhuis aanwezig. Hij benadrukte dat de patiënten die last hadden van ademhalingsproblemen, rook en stof hadden binnengekregen.
“Ze waren niet vergiftigd met chemische wapens,” benadrukt Jaish in dit filmpje.
In elkaar gedraaid
Volgens Rusland berusten de berichten over de gifgasaanval op een leugen. De Syrische organisatie Witte Helmen heeft een video met veronderstelde slachtoffers in elkaar gedraaid. En Rusland zal dat bewijzen, klonk het.
Onder de opgevoerde getuigen was de elfjarige jongen Hassan Diab. Hij was in de video huilend te zien. “In het ziekenhuis gooiden ze water over mij heen,” zei hij donderdag. “Ik weet niet waarom.”
Zijn vader, Omar Diab, zegt in deze video: “In het ziekenhuis begonnen onbekenden water over mijn kinderen heen te gieten, zonder toestemming.”
Later kwam hij tot de ontdekking dat aanval ‘nep’ was. “Mijn gezin en ik verkeren in goede gezondheid.”
Vuur
De 15 Syriërs hebben zich van tevoren tegenover diplomaten van de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) geuit. Die stelt momenteel een onderzoek in in Douma.
Rusland is een nauwe bondgenoot van de Syrische president Bashar al-Assad.
Westerse landen boycotten het gebeuren in Den Haag. De Britse ambassadeur Peter Wilson sprak van een ‘show’ waarmee Moskou het werk van de OPCW wil ondergraven.
De Russische ambassadeur Alexander Sjoelgin zei dat de VS, Groot-Brittannië en Frankrijk met vuur spelen door dit soort provocaties te organiseren.
Heterdaad
“Dit is heel gevaarlijk en we moeten dit soort confrontaties vermijden,” zei hij.
Sjoelgin voegde toe dat de nep-gifgasaanval overeenkomsten vertoont met de valse vlag-aanval op Gleiwitz door de nazi’s voor het begin van de Tweede Wereldoorlog.
“We hebben ze op heterdaad betrapt, onze westerse collega’s, omdat nu is bewezen dat ze liegen tegen zichzelf en tegen de wereldgemeenschap,” aldus de ambassadeur.
Foto: YouTube/Ruptly
[Belga]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bill Gates zwijgt bij stevige confrontatie over vaccinatiebeleid op WEF in Davos
Verbazing over uitspraken D66-Kamerlid Vijlbrief: ‘Hij zou op een houten bankje achter tralies moeten zitten’
‘Rampzalige’ natuurherstelwet lijkt het toch te halen en dit zijn de gevolgen voor de voedselzekerheid
Indrukwekkende ‘hemelse’ zonsondergang trekt wereldwijde aandacht. Zie jij de overeenkomsten?
Chronisch vermoeide tiener die niet meer wilde leven herstelt op wonderbaarlijke wijze na het nemen van dit natuurmiddel
Rusland steunt Venezuela tegen vijandelijkheden VS: ‘Dit echec wordt groter dan Irak en Afghanistan bij elkaar’
Awardwinnende journalist: ‘Poetin staat tussen ons en de Nieuwe Wereldorde in’
Vader van meisje (15) dat op brute wijze is verkracht door asielzoeker spreekt zich uit: ‘Hij werd niet opgepakt, maar ik wel’
Bepaalt de overheid het nieuws? De knusse relatie tussen journalisten en hoge ambtenaren