De afschaffing van de dividendbelasting gaat definitief niet door, maakte premier Mark Rutte maandag bekend na het coalitieoverleg.
Het kabinet en de coalitiepartijen hebben de maatregel heroverwogen en besloten de meest omstreden afspraak uit het regeerakkoord nu definitief terug te draaien.
“Het is ongelooflijk,” reageert FvD-voorman Thierry Baudet. “We hebben als Tweede Kamer maandenlang druk uitgeoefend op de premier, maar hij wilde niet luisteren.”
Door de bocht
Het maakte niet uit wat de kiezers ervan vonden. Dat het niets zou doen voor de economie. Dat de Kamer het niet wilde, klinkt het.
“En nu Unilever even met de vingers knipt is de premier door de bocht,” zegt Baudet. “Wie is eigenlijk de baas in dit land?”
De afschaffing stond sinds begin deze maand op de tocht, toen Unilever bekendmaakte de voorgenomen verhuizing van het hoofdkantoor van Londen naar Rotterdam toch niet door te zetten.
Relevant
Het besluit van Unilever was volgens premier Rutte ‘relevant’ voor het opnieuw wegen van de omstreden maatregel.
De afschaffing, die de staatskas jaarlijks zo’n twee miljard euro zou kosten, stond in geen enkel verkiezingsprogramma, maar belandde toch in het regeerakkoord.
Niet tevreden
De oppositie reageerde positief op het besluit, maar is nog niet tevreden, aangezien de vrijgekomen twee miljard euro zal worden geïnvesteerd in het bedrijfsleven.
De oppositie vindt juist dat het geld naar de burger moet.
Het maakte niet uit wat de kiezers ervan vonden. Dat het niets zou doen voor de economie. Dat de Kamer het niet wilde. Maar toen Unilever even met de vingers knipte was de premier door de bocht. Wie is eigenlijk de baas in dit land? #dividendbelasting #fvd https://t.co/wkUs8teXpd pic.twitter.com/NCiVBUDLVx
— Thierry Baudet (@thierrybaudet) 15 oktober 2018
Foto: CC0 Creative Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Ook de Reclame Code Commissie zat in de censuurbrigade van ministerie VWS en dit waren de gevolgen
Fiasco voor De Jonge: ‘Deze man mag nooit nooit nooit meer een functie in het openbaar bestuur bekleden’
Amerikaanse overheid financierde in jaren 80 onderzoek naar astrale projectie. De uitkomsten werden geheim gehouden
Deze thee maakt korte metten met kankercellen. Onderzoekers doen belangrijke ontdekking
Kijk: Italiaanse politieagenten zetten helm af ‘uit solidariteit met betogers’
Is president Kennedy het zwijgen opgelegd? Wat hij wist over aliens en het mysterieuze Majestic 12
Een op zeven mensen gelooft in ‘einde’ van de wereld
Rothschild-jongen Macron kan eisen van gele hesjes niet inwilligen. Aan deze schimmige figuren moet hij verantwoording afleggen
Alweer een complottheorie uitgekomen, Baudet krijgt weer gelijk