Bij het berekenen van de energierekening van Nederlanders voor dit jaar heeft het kabinet een enorme blunder gemaakt.
Staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken en Klimaat zei eerder nog dat de stijging van de energierekening wel mee zou vallen, maar heeft nu toegegeven dat ze zich heeft gebaseerd op oude gegevens.
Het CBS maakte onlangs bekend dat een gemiddeld huishouden dit jaar liefst 334 euro meer kwijt is aan energie.
Aftreden
Keijzer stelde in eerste instantie dat dergelijke bedragen overdreven waren.
“Dit is onvergeeflijk,” reageerde FvD-leider Thierry Baudet op de enorme misser. “Als je je op dit niveau honderden euro’s per gezin kan vergissen, dan ben je echt niet geschikt voor deze functie.”
“Mona Keijzer zou eigenlijk moeten aftreden,” zei hij tegen parlementair verslaggever Ernst Lissauer. “Ik vind dit niet kunnen.”
Totaal niet werkt
Dit is niet alleen een enorme rekenfout, blunder, brevet van onvermogen, maar het geeft ook aan dat het beleid – de klimaatgekte, de energietransitie – onbetaalbaar is en totaal niet werkt, aldus Baudet.
Hij merkte op dat het hier niet alleen gaat over de stijgende energierekening.
Levert helemaal niets op
De totale extra kosten voor dit beleid zullen dit jaar alleen al oplopen tot zo’n 1600 euro per gezin. Tot 2025 gaat het om 23.000 euro.
“Dat zijn astronomische bedragen,” zei Baudet. “Mensen hebben dat geld helemaal niet. En het leidt ook tot niets. Het levert helemaal niets op.”
Bekijk het filmpje hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Lange Frans zet Nederland op z’n kop met ‘Een Voor Allen’, en haalt uit naar Hugo de Jonge
‘Onder de Great Reset en Build Back Better ligt een neocommunistisch ideaal’
“Aanval op Charlie Hebdo uitgevoerd door Amerikaanse inlichtingendiensten”
Griekse crisis: “Vroeger gebruikten ze tanks als wapen om de regering over te nemen, nu zijn het de banken”
Aantal gevallen ziekte van Lyme stijgt snel. De ware oorzaak is een stuk duisterder dan je denkt
Democratisch Afgevaardigde wil waarschuwingslabels mobieltjes
Nieuw DNA-onderzoek mysterieuze uitgerekte schedels verandert de geschiedenis
Ziekte van plots slaat weer toe bij Go Ahead Eagles: oud-speler Marnix Kolder getroffen door herseninfarct
Jurist haalt uit naar stikstofminister: ‘Dit is de maffia in mantelpakjes’