Voor de kust van Italië is een Romeins handelsschip uit de tijd van Caesar ontdekt. Het schip verkeert in een dusdanig goede conditie dat het voedsel in de voorraadkruiken mogelijk goed bewaard is gebleven.
Lokale vissers tipten de politie waarna een onderwaterrobot werd ingezet om het schip te lokaliseren.
Het schip werd uiteindelijk op een diepte van 70 meter gevonden in de wateren nabij havenstad Genua. Geschat wordt dat het schip ergens tussen de eerste en tweede eeuw voor Christus is gebouwd, in de tijd dat Julius Caesar en zijn keizerlijke opvolgers de scepter zwaaiden in Rome.
Amfora’s
Het schip zonk op een handelsroute tussen Spanje en Italië met een lading van meer dan 200 kruiken die amfora’s worden genoemd. Het Nederlandse woord emmer is in de Romeinse tijd van amfora afgeleid.
Sommige kruiken werden gevangen in visnetten waarop vissers de politie inschakelden. Uit tests is gebleken dat de kruiken gepekelde vis, graan, wijn en olie bevatten.
Afgesloten
“Er bevinden zich enkele kapotte kruiken rond het wrak, maar we denken dat de meeste amfora’s in het schip nog afgesloten zijn en gevuld zijn met voedsel,” zei luitenant-kolonel Francesco Schilardi van het duikersteam van de politie.
De politie bewaakt de plaats terwijl archeologen zich beraden wat ze met het scheepswrak zullen doen.
Bron: Nbcnews.com
Gerelateerd:
- De geheimen van het mechanisme van Antikythera (video)
- De 2000 jaar oude computer waar u nooit van heeft gehoord
- 2.000 jaar oude kruidenmiddelen gevonden op de zeebodem
- Duikers vinden grote, onverklaarbare objecten op bodem Oostzee (video)
- Mysterieuze cirkel op de bodem van de Oostzee
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Video Japanse gijzelaars ISIS ‘gemaakt in studio’
Hond ruikt borstkanker en redt leven baasje
Onverklaarbare explosie boven grens Thailand-Cambodja
Knetterend debat tussen Gideon van Meijeren en minister van VWS Agema: ‘Deze mensen worden VERMINKT!’
Een UFO en cirkels in het gras bij Oisterwijk. Wat is hier aan de hand?
Ministerie van VWS wekt irritatie met tweet over coronavaccinatie: ‘Dit is echt je reinste flauwekul’
Landsadvocaat kan niet ontkennen dat ‘veiligheid en effectiviteit’ van Pfizer-prik niet vaststonden
Lof voor gemeente die plan voor nieuw azc intrekt vanwege onrust: ‘Sterk staaltje bestuurlijke ongehoorzaamheid!’
D66 wil linkerbaan alleen nog maar toegankelijk maken voor elektrische auto’s: ‘Volledig de weg kwijt’