Data-analist Cees van den Bos heeft Wob-documenten opgediept over de rol die adviesbureau McKinsey heeft gespeeld bij de corona-aanpak. Wopke Hoekstra was voor zijn ministerschap partner bij dit adviesbureau.
McKinsey kreeg tijdens de coronapandemie diverse opdrachten zonder aanbesteding en bleek een belangrijke schakel in de uitrol van het nieuwe normaal en grote donaties aan ngo’s, ontdekte Van den Bos.
Het bureau kwam met ideeën over een ‘tracing app’ en ook was er een relatie met de omstreden mondkapjesdeal van Sywert van Lienden. De pot met goud bevond zich bij de vaccins. Al in mei 2020 maakte McKinsey een powerpointpresentatie en haalde de opdracht voor vaccins binnen.
W0B: Tijdens de pandemie werd veel geld uitgegeven en zoals bekend, raakten bij VWS ook wel eens wat bonnetjes zoek.
Adviesbureau McKinsey kreeg diverse opdrachten zonder aanbesteding en bleek een belangrijke schakel in het nieuwe normaal en de grote donaties aan NGO’s.
— Cees (@CeesCees72) August 12, 2022
In opdracht van De Jonge
Van den Bos merkt in een Twitterdraad op dat de overheid dit soort opdrachten openbaar moet aanbesteden zodat andere bedrijven ook kans maken. Deze aanbestedingsregels werden niet gevolgd. Er werd rechtstreeks gegund, soms in opdracht van minister Hugo de Jonge.
Op 28 mei 2020 deed De Groene Amsterdammer onderzoek naar de opdrachten van McKinsey. Er werd onder meer gevraagd naar het plan dat het bureau had opgesteld. De Groene kreeg als antwoord dat McKinsey alleen procesbegeleider was en geen plan had gemaakt. Uit de Wob-documenten blijkt dat er wel degelijk een plan was gemaakt.
Van den Bos ontdekte daarnaast dat er banden bestaan tussen McKinsey en Gavi, the Vaccine Alliance en het World Economic Forum. In 2020 maakte Nederland honderden miljoenen over naar onder meer Gavi, maar ook Cepi, dat in 2017 is gevormd door het WEF en de Gates Foundation om te profiteren van de ‘volgende pandemie’.
Onze maatschappij is zo ongelofelijk ziek
“In de lobbyclubs wordt (uw) geld losgeweekt, dat naar de ngo’s gaat. Zij besteden dat naar eigen inzicht, buiten de (aanbestedings)wetten om,” constateert Van den Bos.
Statisticus Fritsander Lahr reageert: “Bijzonder dat begin mei McKinsey al hielp bij het verkrijgen van vaccins die er nog helemaal niet waren. Maar ook weer niet echt verrassend als je bedenkt dat Hugo de Jonge rond eind april/begin mei al riep dat vaccineren de enige uitweg uit de crisis zou zijn.”
“Kijk. Zo lopen de hazen. Hoe ons belastinggeld over de balk werd gesmeten om McKinsey zinloze plannen te laten maken ter bestrijding van Covid-19,” vat neuroloog Jan Bonte samen. “Onze maatschappij is zo ongelofelijk ziek, nog heel veel zieker dan ik in mijn ergste nachtmerries dacht.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






CIA-geld belandde in de schatkist van Al Qaida
Vreemde mummies uit Peru bevatten onbekend DNA. Journalist maakt nieuwste resultaten bekend
Duitse arts opgepakt bij groot coronaprotest in Londen: ‘Wat is hier in hemelsnaam aan de hand?’
‘Het wordt geen pretje’: Oud-bankbaas onthult dystopische nieuwe wereld om ‘klimaatcrisis’ te bestrijden
‘Het World Economic Forum heeft het gemunt op de boeren, net als de Sovjets en communistisch China’
Magische paddenstoelen kunnen persoonlijkheid blijvend veranderen
Topjournalist noemt Witte Helmen propaganda-organisatie. Waarom blijft Nederland hier miljoenen in pompen?
Alles is met elkaar verbonden en er is iets groters dan dit lichaam. Deze film is een bedreiging voor overheden en religies
‘Vernietigend bewijs’ voor link tussen coronavaccins en hersenziekten: ‘Dit is de smoking gun’