Het debat over privacy versus veiligheid is zo oud als de beschaving, zei historicus en schrijver Yuval Noah Harari recentelijk bij het Athens Democracy Forum, een jaarlijkse internationale conferentie in Athene. Terwijl hij dat zei, knikte internet- en privacy-expert Marietje Schaake (D66) instemmend.
“Maar er is nu iets nieuws: voor het eerst in de geschiedenis is het mogelijk om privacy volledig te elimineren,” sprak Harari, adviseur van Klaus Schwab. Schaake was het opnieuw hartgrondig met hem eens.
Yuval Noah Harari… The World Economic Forum is implementing what past dictators could only of dreamt of.., pic.twitter.com/fDCBiSsLVR
— Pelham (@Resist_05) April 23, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Nu is het mogelijk
“Dat was voorheen niet mogelijk,” zei Harari, terwijl Schaake bleef knikken. “Het is nu wel mogelijk. Er heeft een fundamentele verandering plaatsgevonden. Dictators konden alleen maar dromen van het volledig elimineren van privacy: iedereen op elk moment monitoren, weten wat je doet, weten wat je denkt, wat je voelt.”
Of het nu een tiran in het oude Griekenland was of Stalin; ze konden er alleen maar van dromen, maar ze konden het nooit verwezenlijken omdat het technisch onmogelijk was. Nu is het mogelijk, zei Harari tegen moderator Liz Alderman van de New York Times.
Cyberaanvallen
Schaake is overigens president van het onlangs gelanceerde CyberPeace Institute (CPI), dat de schade van cyberaanvallen en escalatie van cyberconflict ‘probeert te beperken’. Het voert ook gezamenlijke analyses van cyberaanvallen uit.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wat zit er achter het energieweerbericht met daarin ‘gunstige tijdstippen’ voor stroomgebruik?
Moeder (38) riskeert celstraf omdat ze haar zoontje met cannabisolie behandelde
Zweedse wetenschappers onderzoeken UFO in Oostzee
‘We moeten gewoon stoppen met het koninklijk huis, vooral in Nederland’
“Mondiale financiële systeem gedomineerd door kleine groep corrupte machtswellustelingen”
Wie zitten er achter de chemtrails? (video)
Wybren van Haga somt op: ‘Er is een absurde stapeling van grondrechtschendingen’
Timmermans waarschuwt: U mag alleen links stemmen. Deze partijen staan op zijn zwarte lijst
Het meest misleidende product van 2015: 0,0006 procent truffel en 667 keer meer suikers