Het kabinet heeft een nieuwe rijksbrede strategie tegen ‘desinformatie’ gepresenteerd. Goebbels zou zijn vingers erbij aflikken. De aanpak van desinformatie kent twee sporen: het versterken van het publieke debat en verminderen van de invloed van desinformatie, laten minister Hanke Bruins Slot van Binnenlandse Zaken en staatssecretaris Alexandra van Huffelen van Digitalisering weten.
De vrijheid van meningsuiting en de persvrijheid staan daarbij altijd centraal, beweert het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het aanwijzen van desinformatie is volgens het ministerie de taak van onafhankelijke media en factcheckers.
Maar: wanneer ‘de nationale veiligheid, de volksgezondheid of de maatschappelijke en/of economische stabiliteit’ in het geding is, kan de overheid wel optreden en desinformatie tegenspreken.
Het kabinet heeft vandaag een nieuwe rijksbrede strategie tegen desinformatie gepresenteerd.
Lees meer⤵️https://t.co/Yw5Ipa2Iwb pic.twitter.com/VhYTibcrrp
— Ministerie van BZK (@MinBZK) December 23, 2022
Gepast reageren
“Desinformatie kan schadelijke en ontwrichtende effecten hebben op de samenleving. Bijvoorbeeld wanneer het gaat om desinformatie over het verkiezingsproces. Maar desinformatie raakt ook het dagelijks leven van mensen. Wanneer mensen niet weten of ze informatie wel of niet kunnen vertrouwen, kan dit leiden tot onrust en onzekerheid in de samenleving. Met deze strategie willen wij onze maatschappij daartegen weren,” zegt Bruins Slot.
Het kabinet blijft zich ook inzetten om de verspreiding en invloed van desinformatie te verminderen. Zo zorgt het kabinet ervoor dat ieder ministerie en de verschillende overheden in staat zijn om ‘gepast te reageren wanneer desinformatie raakt aan hun beleidsterrein’.
Dikke foei voor onze overheid
Om dit te bereiken wordt bewustwording verbeterd, maar ook een duidelijk kader ontwikkeld om ‘te bepalen wat strafbaar is en wat niet’.
“Ah. Wat leuk. George Orwell in de polder,” reageert BVNL-bestuurslid Hans van Tellingen. “Al schreef hij zijn boeken als waarschuwing. Niet als handleiding. Dikke foei voor onze overheid.”
Emeritus hoogleraar Wouter Keller schrijft: “Het Ministerie van Waarheid (‘1984’) komt eraan.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Grootste privégeschil in de geschiedenis tussen twee oligarchen
Senator waarschuwt voor opkomst van digitale surveillancestaat: ‘Dystopische toekomst’
Schoolmeisje verlamd door zogenaamd veilig HPV-vaccin. De waarheid over inentingen is nog erger dan je denkt
Disney heeft een pedoprobleem, deze mensen zijn ziek
Arnold Karskens: ‘Niet Trump, maar Rutte is een ramp’
Vlak voor de verkiezingen is in Amerika een griezelige wetswijziging doorgevoerd
Uruguay wil cannabis verkopen aan burgers
“KLM hielp nazi’s vluchten naar Argentinië”
Komt er onder Trump een commissie die de veiligheid van vaccinaties gaat onderzoeken? Dit gebeurde er de vorige keer