De Europese Commissie is akkoord met de kabinetsplannen om ‘grote uitstoters van stikstof’ aan te pakken. Daardoor kunnen de zogenaamde ‘piekbelasters’ snel worden uitgekocht.
Het kabinet wil zo’n 3000 piekbelasters in de buurt van Natura 2000-gebieden tot 120 procent van de marktwaarde van hun bedrijf bieden als ze stoppen. Ook andere veehouders krijgen een regeling.
Saillant detail: uitgekochte boeren mogen hun veehouderij niet verplaatsen naar een andere locatie in Nederland of een ander EU-land. Commentator Eva Vlaardingerbroek reageert: “Dit is hoe ze het doen: ze zetten de boeren het mes op de keel. Het is allemaal zo verachtelijk.” Vlaardingerbroek, die een parallel trekt met de Sovjet-Unie, betwijfelt of dit überhaupt legaal is.
Brussel: uitgekochte boeren mogen hun veehouderij niet verplaatsen naar een andere locatie in Nederland of een ander EU-land. pic.twitter.com/BX44yr0KXJ
— Alexander Bakker (@alexanderbakker) May 2, 2023
Totaal debiel
Financieel journalist Arno Wellens licht toe: “Het idee van de Green Deal is minder productie, hogere prijzen en zo voedselonzekerheid voor vooral arme Afrikanen. Een gestopte boer moet daarom niet elders in Europa ineens voedsel gaan maken, vandaar dit beroepsverbod.”
Er wordt gesproken van een ‘woest aantrekkelijke’ uitkoopregeling. Tweede Kamerlid Wybren van Haga (BVNL) zegt daarover: “De kogel is door de klimaatreligieuze kerk: het ‘woest aantrekkelijke’ uitkopen van boeren kan beginnen. Onze ondernemers, economie en voedselzekerheid zijn de dupe. En u betaalt de rekening.”
“Dan gaan we boeren die eigenlijk door willen gaan met boeren uitkopen voor een bizar bedrag. Totaal debiel,” zei Van Haga tegen PowNed.
Dit is gewoon USSR 2.0
“Groen licht uit Brussel om boeren uit te kopen. Geen verplichtingen. Dus geen gedwongen uitkopen. Aldus de NOS. Nee, ze etteren wel zoveel dat je vanzelf stopt. Dus zonder veel geld en wel kassa voor de fiscus. En laten we wel wezen. Het blijft een fabel dat stikstofgeneuzel,” stelt melkveehouder Gerrit Wermink.
Telegraaf-verslaggever Wierd Duk zegt: “Dit is gewoon USSR 2.0.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Mensen gaan dood omdat cannabis illegaal is. Arts en professor zegt waar het op staat
Demonstratie op de Dam laat vooral zien dat de coronaregels een lachertje zijn
‘Elk totalitair systeem gaat eerst failliet en dan op oorlogspad, zo ook de Europese Unie’
Bill Gates zegt openlijk wat artsen niet hardop mochten zeggen van de overheid
Nederland geeft absurd genoeg meer dan de HELFT van het coronaherstelfonds uit aan klimaatdoelen
Onze DNA-strengen zijn afgestemd op verschillende dimensies
Wat je moet weten over beoogd VVD-leider Dilan Yesilgöz
Amerikanen opnieuw betrapt op het evacueren van IS-leiders in Syrië. Wat zijn ze in vredesnaam van plan?
HPV-vaccin verhóógt juist kans op baarmoederhalskanker. Dit gebeurt er als je daar iets over publiceert