In de strijd tegen overgewicht en gezondheidsproblemen ligt de focus al jaren op vet en koolhydraten. Maar suiker is pas een echte sluipmoordenaar. Dat zegt althans de zeer gerenommeerde Amerikaanse arts en wetenschapper Robert Lustig. Hij heeft de oorlog aan suiker verklaard.
Lustig waarschuwde vrijdagavond bij RTL Late Night voor de gevaren van suikers. “Een man die uw leven wellicht zal veranderen,” zei presentator Humberto Tan over zijn gast. In zijn betoog veegde Lustig de vloer aan met suiker dat volgens de wetenschapper net zo gevaarlijk is als cocaïne.
Hij voert een kruistocht tegen suiker. Zolang je de suiker die je bij een maaltijd eet in de uren erna weer verbrandt, is er weinig aan de hand, zegt hij. Het gaat hem erom dat te veel suiker gif is. En omdat meer dan de helft van de mensen momenteel te dik is, en dikker wordt, is suiker voor meer dan de helft van de westerlingen gif.
“Suiker levert vooral lege calorieën,” schreef hij in vakblad Nature. “Wie suiker in zijn koffie doet, snoepjes eet, frisdrank drinkt en vruchtensap drinkt, krijgt calorieën binnen zonder dat er tegelijkertijd vitaminen, mineralen, vezels en andere nuttige voedingsstoffen mee naar binnen komen. Dat is anders met de calorieën in volkorenbrood, groente of vlees.” De reden dat fabrikanten suiker blijven toevoegen: omdat het lekker is. En wat lekker is, verkoopt.
Lustig legde in een interview met New Scientist uit dat suiker (fructose) als gif aangemerkt moet worden, en als verslavend middel. De lezing op YouTube waarin hij hetzelfde veel uitgebreider doet, is al 5,6 miljoen keer bekeken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Sterftecijfer in verpleeghuizen weer net zo hoog als vóór vaccinaties: ‘Stop met die injecties!’
Wat zijn de beste toepassingen van cryptocurrency?
Zwarte piramidevormige object nu ook waargenomen boven België. Is dit een voorbode van een tweede UFO-golf?
TV-uitzending onderbroken door mysterieuze boodschap over aliens en Armageddon. Dit is hoe mensen erop reageerden
Medewerkster Pathologisch Instituut klapt uit de school: ‘De noodsituatie is niet het gevolg van het coronavirus’
VS steunt terreurgroep IS in alle delen van Afghanistan. Deze oud-president klapt uit de school
Chemotherapie verspreidt kanker. Health Ranger ontmaskert in deze video de corrupte kankerindustrie
Kandidaat voor Australische partij: “9/11-aanslagen in scène gezet”
De wedergeboorte: Aarden met behulp van je aardster chakra