
Er is behoefte aan een staatsbank, blijkt uit onderzoek van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR).
Een staatsbank is een niet-commerciële bank waar burgers terechtkunnen voor hun bankzaken.
Het rapport van de WRR hierover is er mede gekomen dankzij het burgerinitiatief Ons Geld, waar theatermaker George van Houts achter zit.
Veel schulden
Volgens hem hebben banken nu te veel vrijheid en worden ze nauwelijks gereguleerd.
Toen in 2008 de kredietcrisis uitbrak, bleek hoe risicovol ons bankenstelsel is. Er is in de tussentijd weinig veranderd.
“Banken zijn een soort junk en dealer tegelijk geworden, ze pushen ons om veel schulden te maken in dit systeem,” zei Van Houts in het radioprogramma Spraakmakers.
Eerste stap
Hij benadrukte dat ons geld niet in commerciële, maar in publieke handen moet komen.
Hij ziet de staatsbank als eerste stap in de goede richting.
De bankenwereld is ingericht op het maken van winst en dat kan risico’s met zich meebrengen.
Koploper
De drie grote banken in Nederland – ING, Rabobank en ABN Amro – willen winst behalen, maar hebben ook een maatschappelijke taak.
Als ze omvallen kunnen Nederlanders niet meer betalen en bedrijven niks meer lenen.
Daardoor kan de economie in een crisis komen. Daarnaast is Nederland koploper in de eurozone als het gaat om schulden van huishoudens, waardoor het financiële systeem hier extra kwetsbaar is.
Vader in tranen: Mijn 17-jarige zoon is gestorven door de Pfizer-prik
Nederlandse journalist aanwezig bij afscheid van Daria Doegina: ‘Hoelang moet deze waanzin nog doorgaan?’
HAARP: “VS gebruikt radiogolven om natuurrampen te ontketenen”
Begrafenisondernemer ziet ‘enorme stijging’ van de sterfte onder jonge gevaccineerden
Docu National Geographic over Syrië is grote hoax. Zie hier hoe er geknoeid is met de beelden
Grapperhaus krijgt wind van voren na uitspraken over Koningsdag: ‘U komt mensen nu de maat nemen?’
Mona Keijzer haalt uit naar RIVM: ‘Ze rekenen dus met oude data? Mijn hemel’
Televisie, mind control en de Schumann-resonantie
Welkom in Graailand: De kloof tussen de politiek en het volk is nog nooit zo groot geweest