Begin dit jaar diende BVNL, de partij van Wybren van Haga, een Woo-verzoek in bij het ministerie van Algemene Zaken over het spoedappèl van de overheid na de uitspraak van de rechtbank dat de avondklok direct diende te worden afgeschaft.
De partij vroeg om alle communicatie binnen de overheid rondom deze kwestie. Het ministerie vernauwde het verzoek ongevraagd en ongewenst naar slechts het ministerie van Justitie en Veiligheid, het ministerie van VWS en het RIVM. BVNL is tegen deze vernauwing in bezwaar gegaan, waarna de overheid de landsadvocaat op de zaak zette.
Het ministerie van VWS noch het RIVM heeft informatie verstrekt. Het ministerie van Justitie gaf een summiere hoeveelheid informatie vrij, veel minder dan aanvankelijk werd toegezegd en waarvan ook nog een deel is zwartgelakt.
Steeds verder ingeperkt
BVNL heeft daarom een bezwaarschrift ingediend en wil graag met het ministerie in gesprek.
Follow the Money onthulde dat het ministerie van Binnenlandse Zaken de andere departementen binnen de overheid oplegt om bewust en actief informatie geheim te verklaren en als gevolg daarvan niet te verstrekken aan burgers, journalisten en volksvertegenwoordigers.
De overheid is verplicht om transparant te zijn en zich te laten controleren. De laatste jaren wordt dit steeds verder ingeperkt op oneigenlijke gronden, verzucht Van Haga.
Een grotere leugen is er niet
“De Rijksoverheid stelt zichzelf boven de wet. Dit is een gevaarlijke glijdende schaal, die de overheid te veel macht geeft en de burgers vogelvrij verklaart,” waarschuwt hij.
Journalist Vala van den Boomen voegt toe: ‘We’re from the government and we’re here to help’. Een grotere leugen is er niet.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Keshe Foundation gaat revolutionaire technologieën vrijgeven
Robin Hood Army: Duizenden vrijwilligers delen eten en dekens uit aan de armen
Dennis Kucinich: Mediahype Iran doet denken aan Irak-leugens
Jacinda Ardern en haar ministers WEIGEREN voor Nieuw-Zeelandse enquêtecommissie corona te verschijnen
SGP-Kamerlid tegen Schoof: ‘We gaan toch geen MILJARDEN aan dit Syrische regime geven!?’
Neem er nog één: Casestudy linkt hersenbloeding aan energiedrankjes
Meer dan 100 jaar mind control (video)
NineForNews heeft je hulp nodig
Pas op: dit zit er in de vitamine K-prik die ze pasgeboren baby’s (willen) geven