De Belgische actrice Els De Schepper zegt in haar nieuwjaarsboodschap dat ze zich het afgelopen jaar fragiel heeft gevoeld omdat de wereld in een uitdagende tijd zit. Omdat ze ziet dat grote bedrijven en leiders in Europa en over de hele wereld nieuwe wetten uitvaardigen om ons ons zelfbeschikkingsrecht te ontnemen.
Omdat zij – samen met de grote bedrijven – beter menen te weten wat wij nodig hebben en dat stilletjes doordrukken zonder onze mening te vragen, zonder dat wij voor hen hebben gekozen. Wetten waarvan die leiders en grote bedrijven vinden dat ze er zelf niet aan moeten voldoen. De actrice heeft zich fragiel gevoeld omdat ze ziet dat wie aan de macht komt daar te alle prijze wil blijven.
In illusies omhullen
De Schepper heeft ook gehuild om die vele mensen die overal onderdrukt worden door het ego, de hebzucht en angst van hun leiders. Ze heeft gehuild om diegenen die – fysiek, emotioneel en mentaal – gezond zijn of worden niet als hun eigen hoogste verantwoordelijkheid zien. Die liever geleid worden door reclames die verspilde en versuikerde gemakzucht aanmoedigen. Door bedrijven die hun klanten het liefst in illusies omhullen louter uit economisch gewin.
Ze heeft ook gezien dat er véle mensen van goede wil zijn. Mensen die proberen om het beste ervan te maken. Die inzicht en verantwoordelijkheid proberen te verwerven. Die fouten maken, maar ze ook weer willen rechtzetten, ervan willen leren en zichzelf en anderen omarmen.
Wars van alle verhulde beïnvloeding en manipulaties
Ik kan alleen maar hopen dat ieder van ons te zijner tijd die mooiste innerlijke stem aanspreekt, ze laat zien én kiest om verantwoordelijk en bewust te worden. Dat eenieder van ons kiest om het eigen pad te bewandelen, wars van alle verhulde beïnvloeding en manipulaties om ons heen, benadrukt De Schepper.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





“NASA manipuleert foto’s om te verdoezelen dat er UFO’s op de maan zijn”
Ziekenhuizen verspillen miljoenen door marktwerking
Johan Derksen veegt vloer aan met Jetten en Asscher: ‘Ontzettend hypocriete mannetjes’
Israëlische politica slaakt noodkreet: ‘Het is volslagen gestoord wat hier gebeurt’
VIDEO: Waarom je niet moet geloven wat in de krant staat
De impact van CO2 wordt verkeerd geïnterpreteerd. Princeton-professor vertelt hoe het zit
Flashback: we zijn voorgelogen! Dit geheime document onthult hoe de waarheid over de EU 30 jaar lang is verzwegen
Trump: ‘Wij doen niet meer mee aan die eindeloze oorlogen’
Elektrische auto veroorzaakt 1400 extra zwaargewonden. Dit is de reden