Twee journalisten van Fox News die in 1997 werden ontslagen omdat ze van plan waren de gevaren van het genetisch gemodificeerde groeihormoon rBGH in melk te onthullen, krijgen nu erkenning.
De journalisten vertellen hun verhaal in de documentaire The Corporation uit 2003. Steve Wilson en Jane Akre deden onderzoek naar gezondheidsrisico’s van rBGH, dat werd gemaakt door Monsanto. Het fragment werd weggelaten uit de definitieve versie van de film.
Wilson en Akre stonden op het punt het kijkerspubliek van Fox News op de hoogte te brengen van de gevaren van het groeihormoon, toen advocaten van de landbouwreus een dreigement stuurden naar de zender. De journalisten werden ontslagen en het verhaal kwam niet naar buiten.
Het kunstmatige hormoon wordt ingespoten bij koeien waardoor de melkproductie met 11-16 procent toeneemt. Monsanto heeft de bedrijfstak in 2008 voor 300 miljoen dollar verkocht aan farmaceut Eli Lilly.
Wilson en Akre wilden onder meer aan de orde stellen dat het groeihormoon kankerverwekkend is en alleen op ratten was getest. De Amerikaanse voedselveiligheidsautoriteit FDA keurde het product goed, hoewel het in een aantal andere landen verboden is. De Canadese toezichthouders concludeerden bijvoorbeeld dat rBGH ongeschikt is voor menselijke consumptie.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Buitenaardse technologie op aarde: Interview met dr. Steven Greer (video)
Columnist doet explosieve ontdekking over NOS: ‘Dit kan niet waar zijn’
Miljardenplannen en hogere lasten: Coalitieakkoord ‘Aan de slag’ ontketent storm van kritiek
Nepnieuws en false flags: “Media blijven gigantische hoeveelheid propaganda uitstorten over het volk”
Topeconoom: ‘We staan aan de vooravond van een enorme verandering’
Politieagent klaagt Rutte en Grapperhaus aan wegens ‘plegen van misdaden’
Deze schimmige belangen gaan er schuil achter de Week van de Lentekriebels: ‘Rutgers doet hele rare dingen’
Baby krijgt 14 epileptische aanvallen per dag na nieuw vaccin tegen meningitis B
Zo ziet de ‘vrijwillige uitkoop’ van Nederlandse boeren eruit