In het district Harehills in Leeds haalde jeugdzorg vier kinderen weg bij een gezin, waarna er hevige rellen uitbraken.
Tientallen politie-eenheden werden ingezet in Harehills nadat groepen mensen zich in het gebied verzamelden. Ze gooiden een politieauto omver en gooiden er scooters, kinderwagens en fietsen tegenaan. Elders werd een bus in brand gestoken.
Now @WestYorksPolice have been forced to LEAVE once AGAIN as cars burn and missiles are thrown at their vehicles.
Lawless Leeds is burning. Britain is falling. pic.twitter.com/k32GUpPfQs— Darren Grimes (@darrengrimes_) July 18, 2024
Wetteloos Leeds staat in brand
Veel relschoppers livestreamden de chaotische taferelen op TikTok en Facebook Live. Te zien is hoe grote groepen mensen schreeuwen en een politieauto vernielen terwijl de agenten er nog in zitten. Ook is te zien hoe een groep mannen een dubbeldekkerbus in brand steekt. Volgens de politie zijn de rellen uitgelokt door een ‘criminele minderheid’.
Verslaggever Darren Grimes van GB News zegt dat de politie het gebied meermaals moest ontvluchten terwijl ze werd bekogeld met zwaar vuurwerk en straatstenen. “Wetteloos Leeds staat in brand. Complete chaos.”
A bus was forced to evacuate. It has now been smashed in and set on fire. More of Leeds up in flames. @WestYorksPolice still evacuated. Complete chaos. pic.twitter.com/EBl9ApZACL
— Darren Grimes (@darrengrimes_) July 18, 2024
Derdewereldland
De rellen doen hem denken aan de Black Lives Matter-protesten in de VS. Groot-Brittannië verandert in een derdewereldland, aldus Grimes.
“Zware rellen in Harehills, Groot-Brittannië. Auto’s en bussen in brand gestoken. Media verbazen zich over de afwezigheid van de politie. Wat is dat land aan het afglijden,” zegt Telegraaf-journalist Mick van Wely.
This is like a scene from the Black Lives Matter riots.
The electric bus is at real risk of exploding and taking the buildings next to it with it.
Britain is not meant to be a third world country.@WestYorksPolice still evacuated from Harehills. pic.twitter.com/S3Dp2kHZE6— Darren Grimes (@darrengrimes_) July 18, 2024
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Grootschalig misbruikschandaal in doofpot gestopt door politici, media en hulpverleners. Waarom zweeg de NOS dagenlang?
Kritiek op kersttoespraak: ‘Zolang dit onbesproken blijft, vind ik de koning ongeloofwaardig’
‘Syrisch Meisje’ onthult waarheid achter crisis in Syrië
Mensen op beruchte ‘Epstein-lijst’ zijn zo machtig en invloedrijk dat vrijgave ‘regeringen kan doen vallen’
Politieagent krijgt gewetenswroeging en stopt ermee: ‘Ik doe het niet meer’
Zit alles even tegen? Geef dan de Russen de schuld! Volg deze tips
Gouverneur Florida: lockdowns waren ‘gigantische vergissing’
De enige klimaatcrisis zit tussen je oren. Kijk hoe deze journaliste gehakt maakt van de klimaatalarmisten
Karoline (24) moest zich verplicht laten vaccineren: na DRIE hartaanvallen en een tia werd ze aan haar lot overgelaten