Onlangs kondigde YouTube aan een algoritme aan te passen waardoor video’s over complottheorieën minder zichtbaar worden voor gebruikers.
Ook docenten worden op school steeds vaker geconfronteerd met complottheorieën.
Rambam sprak met rapper Lange Frans, die al heel lang bezig is met samenzweringstheorieën.
Niet met de hand
“Ik geloof dat de wereld die ons geschetst wordt op televisie, in de media en in het onderwijs heel ver afstaat van hoe de wereld echt in elkaar steekt,” zei Frans.
Het begon voor hem allemaal na het lezen van een boek over de gelijkenissen tussen tempels in Midden- en Zuid-Amerika en de piramides in Egypte.
De rapper zegt te denken dat deze bouwwerken niet met de hand gemaakt zijn.
9/11
Veel dingen zijn volgens hem niet zo gegaan zoals in de geschiedenisboeken wordt verteld.
Ook is Lange Frans ervan overtuigd dat 9/11 niet is wat het lijkt. Het was een complot, bedacht binnen de hoogste regionen van de Amerikaanse overheid.
Reden
“Na 9/11 moesten er een aantal landen aangevallen worden, waaronder Irak, Syrië, Libië en Iran,” zei hij. “Er was een lijstje dat afgewerkt moest worden.”
“Dit was de reden die de Amerikanen nodig hadden,” klonk het. “Die torens zijn neergehaald om die oorlogen te kunnen beginnen.”
Bekijk het fragment hier terug.
[NPO 3]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





VIDEO: Neurowetenschapper legt uit waarom aluminium niet in vaccins hoort te zitten
Ernst Kuipers oppert mogelijkheid van lokale lockdowns: ‘Knettergek’
Ik denk dat ik weet wie er achter de aanslagen zaten. President Trump doet opmerkelijke uitspraken over 9/11
VIDEO: Hoe militairen al 100 jaar lang door de overheid worden gebruikt als proefkonijnen
‘Niet te geloven’: Motie over onderzoek naar mogelijk verband tussen coronavaccins en gezondheidsschade verworpen
The Hum: een mysterieus geluid dat overal ter wereld wordt gehoord
Klaus Schwab is zojuist de nieuwe president van Argentinië geworden
Oud-VVD-strateeg pleit voor verbod op FVD: democratie of censuur?
Radiogolven uit de diepe ruimte stellen astronomen voor een raadsel. Aliens? ‘Nou, misschien wel’